Teknoloji Haberleri

Apple’dan Saddam Hüseyin Olmadığınızı Kanıtlayın Maili Gönderildi !

Başlığı ilk okuduğunuzda neler oluyor aman yarabbi dediğinizi duyar gibiyim.Aslında ilk duyumları aldığımızda bizde şaşırmıştık ancak ortada Saddam Hüseyin ile ilgili bir durum olmadığını baştan belirtelim.Hani yaşıyor mu ölmedimi gibi sorularla kafanızı kurcalamayın ve buraya odaklanın.Öncelikle bu bir hata ve gayet profesyonel bir hata.Neden mi profesyonel ? Çünkü Apple yaptı.(abartmaya gerek yok şaka.)

Saddam Hüseyin Sandılar ! Ama Nasıl Oldu ?

Apple bir müşterisine “Saddam Hüseyin Olmadığınızı Kanıtlayın” şeklinde bir mail yollamış.Olay en başta şu şekilde gelişiyor.Sharakat adlı bir vatandaş kız kardeşi için aldığı iPhone 7 telefonu sebebini bilmediğimiz bir neden sebebiyle iade talebinde bulunmuş.2 hafta sonra ise kendisinin spam sandığı bir mail almış.Ne olur ne olmaz diye Apple ile iletişime geçen Sharakat Hussain mailin gerçek olduğunu anlamış.Saddam Hüseyin ile uzaktan yakından alakası olmayan Sharakat neye uğradığına şaşırmış.

Apple Özür Diledi 

Apple bu mailin Sharakat Hussain’e gönderilmemesi gerektiğini ve bu durumun kabul edilemez birşey olduğunu belirterek özür dilemiş.(hem adamı Saddam sanıyorsun hemde özür dileyerek geçiştiriyorsun) Şuanda Apple bile Sharakat’ı nasıl Irak’ın eski cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin sandığını bilemiyor.Buradan bir ders çıkarmak gerekirse en profesyonel ortamlarda bile hata payının olduğunu görüyoruz.

Apple‘ın Independent’a yaptığı özür açıklamasında .  Sharakat Hussain adlı şahıstan en içten dileklerimizle özür dilemekteyiz.Normal şartlarda geri iade alımlarında kimlik kontrolleri yapsakta bu şekilde bir e-posta’nın beyefendiye gönderilmesi bir hataydı ve gönderilmemeliydi.

Tüm bu yaşananlardan sonra Apple Sharakat’ın iade işlemlerini yaparak konuyu kapatmış.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı