OyunTeknoloji Haberleri

Suriye ve İran’da League of Legends, yasaklandı!

Avrupa ülkelerinde en çok oynanan oyunlardan biri olan League of Legends, Suriye ve İran’da yasaklandı. Yasağın gelme sebebi ise ABD yasaları ve yapılan çeşitli düzenlemeler gibi gözüküyor.

İran ve Suriye lokasyonu üzerinden League of Legends’e giriş yapmaya çalışan oyuncular, oyunun resmi forumlarında bir İranlı oyuncu tarafından paylaşılmış olan mesajı alıyor: “ABD yasaları ve düzenlemeleri nedeniyle ülkenizdeki oyuncular, şu anda League of Legends’a erişemiyor. ABD hükûmetinin yaptırımlarının değişmesiyle beraber tekrar aranıza döneceğiz.”

Oyun bizim kaynaklarımıza göre sadece bu iki ülkede yasaklandı. League of Legends’e tekrardan erişmek isteyen kullanıcılar VPN kullanmak zorunda gibi gözüküyor. Bu yasağın ne zaman kalcağını tahmin edemeyiz, ancak uzun bir süre bu yasak kalkmayacak gibi gözüküyor.

Resmi bir açıklama yapmayan Riot Games, halen bu yasak olayını açıklığa kavuşturmadı.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı