Teknoloji Haberleri

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam, 2003 yılında Valve Corporation tarafından tasarlanan, açılımı Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Art (Resim) ve Mathematics (Matematik) sözcüklerinden meydana gelmiş bir dijital oyun dağıtım platformudur. Burada istediğiniz oyunu çevrimiçi satın alabilir eğer oyun herhangi bir ücrete tabi değil ise direkt indirebilirsiniz.

Steam`de oyun arkadaşı ekleyebilir, oyunları beraber oynayabilir ve birbirinize oyun hediye edebilirsiniz. Steam`ın bir diğer kolaylığı oyun yedekleme seçeneği olmasıdır. Böylece başka bilgisayardan da oyunlara ulaşabilir ve indirme işlemiyle zaman kaybetmezsiniz.

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Steam bir oyuncu için ne kadar önemli ise Steam kullanıcı adı da aynı oranda önem taşır. Çünkü platformda imaj elzemdir. Ancak bu konuda bilmeniz gereken en önemli detay malesef; Steam girişinde kullandığınız kullanıcı adınızın değiştirilemediğidir. Ancak demokraside çareler tükenmez. Steam profil adı değiştirme yapabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan Hesap ayarları => Profili görüntüle yolunu izleyelim.

Buradan Profil adını istediğimiz şekilde değiştirebiliriz. Ayrıca bu bölümden Steam profil resmi ve diğer bilgileride güncelleyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydedip sayfadan çıktığımızda Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı