RehberTeknoloji Haberleri

MIUI 13’ün Yeni Kontrol Paneli Nasıl Aktif Edilir?

MIUI 13'ün Yeni Kontrol Panelini Güncellemeden Önce Nasıl Aktif Edebilirim?

 Xiaomi 12 serisi ile resmi olarak yayımlanan MIUI 13; beklendiği gibi çeşitli optimizasyon, performans güncellemeleri ve arayüz değişiklikleri ile geliyor. 2022’nin ilk çeyreğinde Mi 11 serisinden itibaren yayımlanacak olan bu güncelleme, kademeli olarak bir çok cihaza gelecek. Aynı zamanda PadOS güncellemesi de bir çok tablet cihaza yayımlanacak.

 

 

Yeni yayımlanacak güncelleme ile birlikte olan kontrol paneli, oldukça kullanışlı ve tasarım açısından da bir o kadar başarılı. Apple’dan kopya çekilerek tasarlanmış olan bu panel sadece MiUi 13 değil, diğer Android 12 tabanlı MiUi sürümlerinde de çalışmakta. ‘System UI Plugin App V13.0.0.4.0′ isimli resmi olan aplikasyon güncellemesi ile birlikte kullanılabilen bu paneli nasıl aktif edebileceğinizi dilerseniz anlatalım.

  • Öncelikle bu bağlantıdan gerekli dosyayı indirmeniz gerekiyor.
  • Mi Dosya Yöneticisi yardımı ile dosyayı açıp cihazınıza APK Yöneticisi yardımı ile kurun.
  • Ardından cihazınızı yeniden başlatıp yeni bildirim paneline kavuşabilirsiniz.

Bu güncellemenin sadece Android 12 tabanlı cihazlar için çalıştığını belirtelim. Dolayısıyla Android 11 tabanlı MiUi 12.5 ve 12 kullanıcıları bu güncellemeyi kursalar dahi bir değişiklik göremeyecekler. Öte yandan Xiaomi’nin bir çok cihaza MiUi 13 güncellemesini vereceğini düşünürsek Android 11 kullanıcıları çok beklemeyecek gibi görünüyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz bir de şu makalemize bakabilirsiniz.

 

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı