Masaüstü Ekran Video Nasıl Çekilir ? En İyi Video Kayıt Programları

Bilgisayarda güzel anılarımızı, oyun kesitlerimizi vb. bir çok şeyi görüntü altına almak isteyebilirsiniz. Ekran video kaydediciler karışık gibi gözükebilir. Peki en iyi video kayıt programları neler? Ekran videosu nasıl çekilir?

Öncelikle bilgisayarda ekran videosu kaydetmek karışık gibi gelse de, aslında oldukça basittir. Gerekli şekilde adımları takip ederseniz, çok rahat bir şekilde bilgisayarda ekran videosu çekmiş olacaksınız. Öncelikle bir adet program seçmelisiniz.

En İyi Video Kayıt Programları

Camtasia Studio

Camtasia Studio’yu şuana kadar birçok kez duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Camtasia Studio her ne kadar bir video kurgu/montaj programı da olsa, kendi içinde bir adet ekran video kaydedici bulunduruyor. Kendisi ücretli bir bilgisayar ekran kaydedici yazılım. Ücretsiz kullandığınızda ise videonuzun ortasında kendi reklamını bulunduruyor.

Bandicam

Bandicam’i de bilmeyen olmadığını sanmıyorum. Bandicam oldukça basit ve kullanışlı bir bilgisayar ekran videosu kaydetme programı. Kullanım basitliğinden ötürü, ücretsiz sürüm kullandığınız zaman kalite düşüyor ve ekranın üst kısmında küçük bir Bandicam reklamı bulunduruyor.

Apowersoft

Bu programın diğer programlara göre bir artısı var, herhangi bir şey indirmenize gerek yok. İnternet üzerinden çalışıyor, yeni başlayanlar için ufak bir kurulum dosyasının ardından, internet sitesinden gerekli ayarları yapıp bilgisayarınızın ekranını kaydedebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak kullanıma açık.

Ezvid

Ezvid tamamen ücretsiz şekilde kullanıma açılmış bir program. Diğer programların yanı sıra içinde ek olarak küçük bir video düzenleme aracı bulunduruyor. Bu video düzenleme aracı ile kırpıp kesebiliyorsunuz. Tek tuşla çalışma kolaylığını sağlıyor.

Bilgisayarda Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

Seçtiğiniz programın ardından, programın içinde bulunan adımları tek tek izleyerek Windows ekran kaydetmesi yapabilirsiniz. Ama sizlere Bandicam üzerinden bilgisayarda ekran videosu çekme işlemine örnek vermek istiyorum.

  • Bandicam programına giriş sağlayın.
  • Arayüzden video kayıt türünü ayarlayın.
  • Görüntü kalitesini ayarlayın.
  • Ardından sağ üst tarafta bulunan REC butonuna basın.

Bu şekilde ekran videonuzu rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Çoğu program bu kolaylığı sağladığından, birinin üzerinden örnek verdik. Keyifli günler geçirmeniz dileğiyle.

 

Yazar

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok