Teknoloji HaberleriYaşananlar

Lenovo’dan neredeyse kökten bir değişiklik !

Lenovo,yönetiminde büyük değişikliklere başladı. Lenovo’nun Group başkanı ve baş işletme yöneticisi olan eski Acer CEO’su Gianfranco Lanci, artık önceden PC Group adıyla bilinen PC and Smart Devices Group‘un yöneticiliğinde bulunuyor. Lanci, 2011 yılının sonralarında oluşan bir anlaşmazlık yüzunden Acer’dan kovuldu ardından 2012 yılında Lenovo’ya katıldı. Sonra da Acer,ortaya attıkları bir rakipsizlik maddesi üzerine bir dava açmıştı.

Lanci, Acer’ı, çok kârlı zamanlarında Ceo’luk yapıyordu ancak Apple’ın İpad’i piyasaya sürmesi yüzünden Acer’ın gelirleri ciddi oranda azalmıştı günümüze ise Acer’ın üzerinde bunun izleri hâlâ görülüyor. Bu aralar Lanci, Lenovo’nun PC ve tabletlerini yönetecek. Ayrıca, Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) için de akıllı cihazların geliştirilmesinden yetkili kişi olacak.

Lenovo’nun Mobile Business Group kadrosu hâlâ aynı bir değişikliği yok ancak yeni liderleri, başkan olacak olan Xudong Chen ve Aymar de Lencquesaing olacak. Eskiden Motorola’nın başkanı olan Rick Osterloh ise istifa etmiş durumda. Chen, eskiden Lenovo’nun Çin’deki mobil çalışmalarını yönetmekteydi ve de Lencquesaing de Lenovo’nun Kuzey Amerika çalışmalarında iş yapıyordu.

Diğer bir rol değiştiren isim ise eskiden Enterprise Business Group (Kurumsal İş Grubu) olarak bilinen Data Center Group’un CTO’su Peter Hortensius . Hortensius daha önce firma genelinde CTO işlerini yapıyordu ve kendisi, Lenovo dizüstü bilgisayarlarında bulunan Superfish reklam yazılımıyla oluşan bir olayda firmayı yönlendirmişti. PC’lere ve mobil cihazlara yeni teknolojilerin getirilmesinin destekliyicisi olan Hortensius, artık emeklerini ve kabiliyetini sunucular gibi kurumsal donanımların alanların geliştirilmesi için kullanacak.

Data Center Group ise, bölüm başkanı Gerry Smith tarafından yönetilmeye devam edecek.

Ayrıca Lenovo, Lenovo Capital and Incubator Group adı altında yeni bir grup kurdu. Bu yeni grup, mobil cihazları bulut ve diğer hizmetler ile desteklemeye yönelik olacak. Firma, daha önceden yaptığı Stoneware satın alımı ile şimdiden bulut hizmetleri sunabiliyor ve Reachlt gibi uygulamaların bulunduğu paketler sayesinde de kullanıcıların bulut dosyalarına mobil cihazlar ve PC’lerden kolay bir şekilde erişmesine imkan tanıyor.

Bütün bu yazıda yazdıklarım, 1 Nisan tarihinde gerçekleşecektir 🙂

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı