Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Korona Günlerinde Vakit Geçirmek #EvdeKal

Zor günlerden geçiyoruz, herkes eve tıkandı ve zaman bir türlü geçmek bilmiyor. Bu yüzden de yeni bilgiler ve yeni hobiler peşindeyiz. Peki neler yapabiliriz bu zor günlerde ? Bu yazıda hepsini derleyip topladık.

Kitap Okumak

Okumak, yeni bir şeyler keşfetmek, dil geliştirmek, yeni bilgiler edinmek ve farklı bakış açıları kazanmak için önemlidir. Sizlere bu günlerde keyif alarak okuyabileceğiniz, çok yormayan kitaplar önermek istiyorum:

  • Google Nasıl Yönetiliyor – Jonathan Rosenberg, Eric Schmidt
  • 50 Soruda Yapay Zeka – Cem Say
  • Ben Robot – İsaac Asimov
  • Oz Büyücüsü – Lyman Frank Baum

W3Schools İle Yazılım Öğrenin

Teknoloji meraklısı bir insansanız, yazılım öğrenmeye merakınız olmuştur. Bu sitede, bir sürü programla dili öğrenebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde ve güzel öğretiyor. Tabii biraz İngilizce lazım. Buradan gidebilirsiniz.

Google Maps veya Yandex Maps ile Dünyaları Gezin

Hepimizin bildiği bir özelliktir. Fakat genellikle kendi evimizi bulup kapatırız. Fakat Dünya’da gezebileceğiniz çok güzel veya çok tenha ıssız yerler var. Ayrıca uydu görünümünden veya belirli noktalarda 3D görünümünden Ay’ı gezebilirsiniz. Hemen şuan tarayıcınızı açıp Dünya’yı veya Ay’ı gezmeye başlayabilirsiniz. Google Maps, Yandex Map, Google Moon

Enstrüman Öğrenmeye Başlayın

Hepimiz bir enstrüman çalmak isteriz fakat alıp bir kenara bırakırız. Eminim çoğu kişide böyle olmuştur. Hazır fırsat bu fırsat iken enstrümanınızı attığınız yerden alıp, YouTube veya Udemy gibi platformlar sayesinde öğrenmeye başlayabilirsiniz. Pes etmeden çalışırsanız, meyvesini yersiniz.

Son Olarak: Ailenizle Vakit Geçirin

Eğer karanatinada ailenizle beraberseniz, kendinizi bir odaya tıkamayın. Odanızda bilgisayarla değil, ailenizle vakit geçirin. Çünkü ölüm mutlaktır, bugün olan yarın olmayabiliyor. Hazır herkes evdeyken, berber kutu oyunları oynayıp filmler izleyebilirsiniz. Keyifli karantinalar dilerim.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Facebook İçin Karanlık Mod Özelliği Nasıl Açılır?

Sonraki İçerik

Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın En Etkili Yolları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler