Tanıtım Yazısı

Kaliteli Bir Eğitim İçin Sağlam Konuşarak Öğren ile Temeller Atılmalı

Kaliteli bir eğitim, kaliteli temeller atıldığında sonrasında kullanışlı bir bilgiye dönüşür. Bu alanda çok küçük yaşlardan itibaren başlayan çalışmalar her alanda fayda sağlar. Zihinler daha berrak ve almaya daha müsait olduğu için alınan eğitimler daha kaliteli bir şekilde sonuçlanabilir. Dil eğitiminde de durum bu şekildedir. Özellikle İngilizce eğitiminde telaffuz ve okunuş arasındaki farklılıkları ancak bu şekilde başarılı temeller atılabilir. Tabi ki bu durumlarda dikkat edilmesi gereken kısım çocukların yaş düzeyine göre anlatımlar yapılmasıdır. Bunun için ingilizce ninniler kullanabilirsiniz. Çocuğunuza uyumadan önce söylenilecek İngilizce şarkılar, ninniler büyük avantaj sağlayacaktır. Uykudan önce yapılan okumalar, dinlemeler uyku sırasında daha kaliteli bir öğrenme ortaya çıkarabilir. Çocuklara harfler, renkler, sayılar, günler, aylar eğlenceli şarkılarla öğretilebilir. Bu şekilde yapılan çalışmalar daha da kalıcı olacaktır.

İngilizce eğitimlerine küçük yaşlardan itibaren başlamak avantaj sağlayacaktır. Bunun yanında gramer ile birlikte yürütülen pratik çalışmaları da dil gelişimine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Eğitiminizin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için mutlaka pratik çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmelidir. Gramer konuları içerisinde zamanlar çok önemli bir kavramdır. Bunun yanında daha ince detaylara yer vererek çalışmalar yapabilmek için sıfatlar, zarflar, bağlaçlar gibi konuların da çok iyi bir şekilde öğrenilmesi gereklidir. Bu alanda ingilizce when while bağlaçları da her alanda karşınıza çıkabilecek kelimelerdir. Bu bağlaçlar oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanıldıkları zamanlara göre bu bağlaçlar farklı şekillerde çekimleniyor. Past Continuous Tense ve Simple Past tense içerisinde When olarak kullanılan bağlaç, öncelik simple past tense ile başlayan bir cümlede While’e dönüşebiliyor. Doğru bir anlam verebilmeni için bu tarz kuralların kalıplar halinde öğrenilmesi gereklidir.

İngilizce eğitimlerinde mutlaka profesyonel bir kurumdan eğitim alarak çalışmalarınıza başlamanız gereklidir. Gramer alanında başarılı çalışmalar yürüttüğünüzde pratik alanında oldukça verimli olabilirsiniz. Bu alanda gramer kitabı takip etmek önemlidir. Tercih edebileceğiniz en popüler İngilizce gramer kitaplarını www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-gramer-kitabi adresi içerisinde bulabilirsiniz. Konuşarak öğren sistemi farklı avantajları ile verim sağlayan çok önemli bir sistemdir. Evinizden, işyerinizden dilediğiniz her yerden derslerinizi alabilirsiniz. Bunun için ekstra zaman harcamanıza ve yorulmanıza gerek olmayacaktır. Ana dili İngilizce olan eğitmenler özellikle telaffuz alanında fayda sağlayacaktır. Doğru kaynaktan, kelimelerin doğru kullanımlarını kullanarak başlanacak bir pratik çalışması, konuşma alanına daha profesyonel bir giriş yapmanızı sağlar. Edineceğiniz gramer kitapları ile sınavlara hazırlık, mesleki İngilizce alanlarında en doğru şekillerde çalışmalarınızı ilerletebilirsiniz. Bazı kitaplarda daha çok örneklere ağırlık verilir, bazı kitaplar ise daha çok test şeklinde kullanımları öne çıkarır. Özellikle testleri bulunan gramer kitapları kullanabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi analiz edebilir ve çalışmalarınızın hangi seviyede ilerlediğini kontrol edebilirsiniz. Varsa eksiklikleriniz bu alandaki sorunları tamamlayarak ileriki konularak daha hazır bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı