Tanıtım Yazısı

Ölüdeniz Tatilinde Mutlaka Yapılaması Gereken 5 Şey

Muğla, hem kendi içerisinde birçok gezilecek yöreyi barındırıyor hem de Türkiye’nin turizm açısından en gelişmiş illerinden bir tanesi. Muğla otelleri her yıl konuklarını büyük bir keyifle ağırlıyor. Ülkemizin en güzide tatil yörelerine ev sahipliği yapan Muğla, diğer illerimiz arasında en torpillisi desek abartmış olmayız. Bu torpili nereden mi geliyor? Bağlı bulunan beldelerin sahip olduğu turkuaz mavisi tertemiz suları, incecik altın sarısı kumla kaplı plajları ve yemyeşil ormanlara sahip yaylalarından tabiki de. Bu beldeler arasında öyle biri vaki, efsanelere konu olmuş, doğal güzellikleriyle dünya çapında ün yapmış. Burası neresi mi? Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz. Ölüdeniz; tatilin ta kendisi. Sizler de tatilinizi bu dağa harikası yerde geçirmek istiyorsanız acele edin ve Ölüdeniz otelleri listesinde konaklama zevkinize ve bütçenize hitap eden tesise rezervasyonunuzu yaptırın.

1-)Yamaç Paraşütü Yapın

Ölüdeniz’in olmazsa olmaz aktivitelerinin başında yamaç paraşütü yapmak geliyor. Buraya gelen herkesin mutlaka Babadağ’ın zirvesinden paraşütle atlayarak, Ölüdeniz’e bir de gökyüzünden bakması ve bu heyecanı yaşaması gerekiyor. Ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde üst sıralarda olmayı hak ettiğini de hatırlatalım.

2-)Belcekız Plajı’nda ve Ölüdeniz Tabiat Parkı Plajı’nda Yüzün

2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen bu plaj, Mavi Bayrak’lı bir denize sahip. Ölüdeniz Plajı, Avrupa’da Blue Lagoon olarak bilinmektedir ve tertemiz kumsalıyla ön plana çıkmaktadır. Belcekız Plajı da Ölüdeniz’ün hemen önündeki sahil yani tekne turlarının hareket noktası olan bölgenin adı. Belcekız Plajı incecik altınsa sarısı kumlara ve tertemiz turkuaz mavisi bir denize sahip. Bu sularda yüzmek inanın paha biçilemez.

3-)Tekne Turlarına Katılın

Ölüdeniz ve Fethiye’nin doğa harikası koylarını ve sahillerini keşfetmek için birebirdir tekne turları. Ölüdeniz’den hareketle kalkan gezi tekneleri tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış ve oldukça da konforlu teknelerdir. Günübirlik hizmet veren bu tekne turları sizi harika koylara götürmesinin yanında, Hristiyan tarihinin kalıntılarına ev sahipliği yapan St. Nicholas Adası’na, birçok endemik bitki türü ve kelebeğin yuvası olan Kelebekler Vadisi‘ne, Mavi Mağara’ya, Akvaryum Koyu’na, Soğuk Su Koyu’na, Deve Plajı’na uğramaktadır. Merakınız varsa ya da aktif bir dalgıçsanız Ölüdeniz’in sualtı dünyasını da keşfetmenizi tavsiye ederiz.

4-)Jip Safari Turlarına Katılın

Günübirlik jip safarilerine katılarak bölgeyi çok daha eğlenceli bir şekilde gezebilirsiniz. Birkaç tane tur şirketi bu işi hakkını vererek yapıyor. Rotalar genel olarak aynı olsa da firmadan firmaya gidilen bazı noktalar değişebiliyor. Ancak genel olarak rota üzerinde; Tlos Antik Kenti, Yakapark, Saklıkent Kanyonu – dileyenler burada rafting yapabiliyor, çamur banyosu, Xanthos Antik Kenti, Patara Plajı.

5-)Dalaman Rafting

Hadi biraz cesaret! Türkiye’nin en iyi rafting rotalarından biri olan Dalaman Çayı’nda eşsiz bir adrenalin ve heyecana hazır olun. Dev kayaların ortasından akan coşkulu ve bembeyaz köpüklü Dalaman Çayı’nın buz gibi sularında adrenalin, heyecan ve eğlence dolu bir gün geçirin.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı