Rehber

İşitme Yeteneğini Test Eden Uygulamalar!

Teknolojinin gelişmesiyle artık sağlık durumlarımızı bile  telefonlarımız üzerinden takip edebiliyoruz. Google Play’e ve App Store’a göz attığımızda çeşitli uygulamalarla belirli başlı rahatsızlıkları tespit edebilmek mümkün.  Bu uygulamalarla işitme yetimizi ölçebiliyoruz. Tabiki hiçbir uygulama kesin sonuç vermiyor. Kesin sonuçlar için doktorunuza danışmanızı öneririm. Bakalım işitme yetimizi ölçen uygulamalar nelermiş..

1- Hearing Test (Android)

Android tablet ve akıllı telefonlar üzerinde kullanabileceğimiz bir uygulama olan Hearing Test, tamamen ücretsiz olarak indirilebilmekte. Uygulama kullanıcılara bazı işitme testleri uyguluyor. Kademeli olarak artırılan test yoğunlukları, işitme yeteneğinin derecelendirilebilmesini sağlıyor.

Bu uygulamayı kullanabilmek için kesinlikle kaliteli bir kulaklık kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İşitme yeteneğiniz iyi seviyede olsa bile kulaklık kalitesi sonuçları etkileyebilir. Testlerden sonra grafiklere göz atarak işitme yeteneğimizin ne durumda olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Uygulama üzerinden de isterseniz  elde ettiğimiz verileri yazıcı üzerinden çıktı olarak alabiliyoruz.

2- uHear (iOS)

Bu uygulamalarda İOS cihazlar üzerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ve yine ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kapsamlı bir işitme testi  uHear’ı uzman doktorların onaylarıyla yapılmış bir uygulama. Yine bu uygulamayı kullanabilmek için  yüksek kaliteli bir kulaklık gerekiyor..

2- Mimi Hearing Test (iOS)

Hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz Mimi Hearing Test’i ücretsiz olarak indirebiliyoruz. Mimi Hearing Test’te farklı kategoriler üzerinden değerlendiriliyoruz. Bu kategoiler işitme yaşı, işitme profili, işitme frekansı ve konuşmaları işitme gibi kriterlerden oluşuyor.

Önceki uygulamalarda olduğu gibi Mimi Hearing Test’i kullanabilmek için de yüksek kaliteli mikrofonlara ihtiyacımız var. Tüm testleri tamamladıktan sonra grafikler üzerinden ne şekilde bir performans sergilediğimizi görebiliyoruz. Sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olan Mimi Hearing Test, her seviyeden kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı