Rehber

Telefon Klavyesi Çıkmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Telefon Klavyesi Açılmıyor Hatası Nasıl Çözülür? Telefon Klavyesi Açılmıyor Hatası Çözüm Yöntemleri

Günlük hayatta sık sık telefon kullanıyoruz. Android telefonlarda da sık sık sorunlar çıkabiliyor. Telefon hatalarından en sinir bozucusu olan ise Android telefon klavyesi çıkmama sorunu. Peki telefon klavyesi açılmama sorunu nasıl çözülür? Android telefon klavyesi çıkmıyor hatası nasıl çözülür?

Telefon klavyesi açılmıyor sorunu oldukça sinir bozucu olabiliyor. Telefon klavyesinin çıkmamasıyla beraber, sorunu çözmek için bile araştırma yapmak oldukça zor oluyor. Bu yazımızda, telefon klavyesi açılmıyor çözümünü detaylı şekilde anlatıyoruz. 

Android Klavyesi Çıkmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Oldukça sinir bozucu olan bu klavye hatasının maalesef tek bir çözüm yöntemi bulunmuyor. Bir çok Android telefon sorununda da olduğu gibi birden fazla çözüm yöntemi önereceğiz. Bu çözüm yöntemlerini dikkatlice okuyarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Birinci Yöntem: Yeniden Başlatmak

Android cihazınızın bazı yazılımsal sorunlar yüzünden klavyesi çıkmıyor olabilir. Yeniden başlatmak, Android cihazınızın tüm servislerinin durdurulup kapanması ve yeniden açılmasıdır. Bu sayede ufak bir yazılımsal sorun ise, telefon klavyesi çıkmıyor sorununu çözebilirsiniz.

İkinci Yöntem: Telefon Klavyenizi Güncellemek

Yeni güncellemeler, eski yazılım güncellemelerine göre her zaman daha iyidir. Eğer Android cihazınız eski sürüm bir klavye yazılımı kullanıyorsa bazı uyumsuzluklar meydana gelebilir. Bu durumda Android telefon klavyeniz çıkmayabilir. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız, güncellemeniz sizin için bir çözüm yöntemi olabilir. 

Üçüncü Yöntem: Hızlandırıcı, Temizleyici, Antivirüs Programlarını Silmek

Android cihazınızda bulunan antivirüs, hızlandırıcı gibi uygulamalar çoğu sorunu tetikleyebiliyor. Android klavyenizin açılmamasının bir diğer sebebi telefonunuzda bulunan bu gibi uygulamalardır. Antivürs, hızlandırıcı gibi uygulamaları silmek, cihazınızda bulunan telefon klavyesi açılmıyor sorununu çözecektir.

Bu yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer tüm bu yöntemlere rağmen telefon klavyesi açılmıyorsa, telefon markanızın teknik servisiyle iletişime geçmeniz öneririz.

 

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı