Mobil

iOS 8.4.1 Güncellemesi

Apple her geçen gün durmak bilmeden kendini geliştirirken rakiplerinden uzak kalmamak için iOS sürümüne güncelleme vermeyi kesmeden devam ediyor. iOS 9’un çıkmasına belirli zaman kalmasına rağmen Apple 8.4 sürümüne güncelleme getirmeyi eksik etmiyor ve iOS 9 için daha fazla heyecanlandırıyor.

 

Çıkarılan bu yeni sürümde ise Apple, Apple Music‘e güncelleme getirmek ve ortaya çıkan sorunları yok etmek için çıkardığını dile getiriyor. Ayrıca yeni çıkan iOS 8.4.1 ile daha önceden Jailbreak yapılan tüm açıkların kapatıldığını ve bundan sonra kullanıcıların JailBreak yapamayacaklarını bildiriyor. ( JailBreak bir nevi androidddeki Root işlemi )

apple-music-autorenew-cover

 

Bu güncelleme ile giderilen sorunlara bir göz atalım ;

  • iCloud Müzik Arşivi’nin açılmama sorunu giderildi.
  • Yeni eklenen müziklerin, Apple Müzik’in sadece çevrimdışı kullanılabilen müzikleri göstermeye ayarlanmış olmasından dolayı görünmemesi sorunu giderildi.
  • Seçilen müziğin, eğer eklenecek bir çalma listesi yoksa “yeni çalma listesi oluştur” seçeneği ile yeni açılan çalma listesine eklenebilmesi özelliği getirildi.
  • Farklı cihazlarda, aynı albümün kapak fotoğrafının farklı gösterilmesine yol açan sorun giderildi.
  • Beats 1’ı dinlerken “Beğen” tuşunun çalışmaması sorunu giderildi.

Güncellemeyi yüklemek için cihazınızdan “Ayarlar” kısmına girin, sonra sırasıyla “Genel” ve “Yazılım Güncelleme“ye gireceksiniz. Güncelleme, Apple Music kullanıcıları için oldukça iyi ve kullanışlı olmuş.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı