RehberSosyal Medya

İnstagram Hesabı En Kolay Nasıl Dondurulur?

İnstagram; profilimizde video, fotoğraf ve hikaye paylaşabildiğimiz yer kürede en çok kullanılan sosyal medya servisidir. Bilgisayar üzerinden kullanım imkanı olduğu gibi, uygulamanın tüm özelliklerini değerlendirmek için telefonunuza kurarak kullanmanız gerekiyor. Tüm sosyal medya sitelerine üye olmak çok kolaydır; ancak kolaylıkla üye olduğumuz gibi bu sosyal medya hesaplarını kolaylıkla silmemiz ya da dondurmamız mümkün oluyor mu? Hesap silmekten bahsetmişken; İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? sorusunun cevabını merak edenler için linkimizi bırakalım.

Evet, bazı durumlarda sosyal medya hesabımızı dondurmak isteyebiliriz. Üstelik sıklıkla kullandığımız instagram hesabımızı dondurmak bazen kafa dinlemenize yardımcı olabilir. Neden mi? Çünkü araştırmalara göre; insanlar günümüzde en çok instagram uygulamasında vakit geçiriyor. İstatisiklere göre günde ortalama 5-6 saat vaktini instagram’da geçirenler var. Yüzlerce fotoğraf ve video yüklediğiniz instagram hesabım nasıl dondurulur? diye soruyorsanız işte cevabı, oldukça basit ve uygulanabilir.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram hesabınızı dondurmak çok kolaydır. Hem telefon üzerinden hem de bilgisayar üzerinden instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda; takipçileriniz ve sizi instagram üzerinde bulmak isteyen kişiler fotoğraf, video ve hikayelerinizi görüntüleyemeyecek, mesaj atamayacaktır.

Telefon Üzerinden İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  • İlk olarak herhangi bir tarayıcıyı açarak https://instagram.com adresine gidin.
  • Sağ alt bölümden profil avatarına tıklayın.
  • Ayarlar bölümünden ya da bulunduğunuz sayfadan profili düzenle linkine tıklayın.
  • Açılan sayfa’da Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna basarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Telefon’da tarayıcınız üzerinden ya da instagram uygulama üzerinden hesabınızı nasıl donduracağınızı görsel anlatım ile aşağıya ekliyoruz.

Bilgisayar Üzerinden İnstagram Hesap Dondurma

  • İlk olarak bilgisayarınızda tarayıcı açarak https://instagram.com web sitesine erişmelisi ve hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Akabinde https://www.instagram.com/accounts/edit/ link üzerinden profil düzenleme sayfasına erişebilirsiniz. (aşağıda görsel anlatımı paylaşacağız)
  • Bulunduğunuz sayfada; sağ altta, “HESABIMI GEÇİCİ OLARAK KAPAT” yazısı göreceksiniz. Bu bölümden hesabınızı kapatmalısınız.
  • Karşınıza hesabınızı neden kapattığınız ile ilgili seçenekler soracak, bunlardan birini seçmeniz ve aşağıdaki boşluğa şifrenizi girmeniz gerekecektir. Son olarak hesabınız yeniden girene dek dondurulmuş olacaktır.

İnstagram hesabınızı kapattıktan sonra istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Hesap dondurduktan sonra fotoğrafınız, videonuz hikayeleriniz silinmez. Hesabınızı tekrar açtığınızda hesabınıza tam olarak erişmeniz 24-48 saat kadar sürebilir.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı