Rehber

Bluestacks Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Rosen Sharma

Bluestacks, bilgisayarınızda Android işletim sisteminde bulunan programları çalıştırmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bluestacks, 2009 yılında Rosen Sharma tarafından kurulmuştur. Applayerlar, uygulamaları bilgisayarınız rahatlığında, herhangi bir işletim sistemi uygulamasını kullanmanıza izin veren Android emülatörlerdir.

BlueStacks Ne İşe Yarar?

BlueStacks aracılığı ile aklınıza gelen Android temelli tüm uygulamaları bütün fonksiyonları ile birlikte kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzun veya tabletinizin desteklemediği bir uygulama söz konusu olduğunda bu uygulamayı indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz. Zaten genelde kullanıcılar BlueStacks`ı bu amaçla kullanmaktadır. Cihazlarda üst üste yüklenen uygulamalar çalışma performansını etkileyeceğinden BlueStacks`ı kullanmanız daha mantıklı bir çözüm olacaktır. BlueStacks`ı tam ekran olarak kullanabildiğinizden oyunları daha büyük ekrandan oynayabilirsiniz. Bilgisayarların akıllı telefonlara göre yüksek performanslı olması ve şarj sorununun olmaması nedeni ile oyun oynarken sürpriz kesintilerle karşılaşmazsınız.

BlueStacks Nasıl İndirilir?

BlueStacks`ı indirmek için cihazınızın işletim sistemine uygun bir BlueStacks sürümü indirmelisiniz. Zaten BlueStacks`ın resmi sitesini ziyaret ettiğinizde cihazınıza uygun olan sürümü sunulacaktır. Uygun sürümü tespit ettikten sonra cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sürümün uyumlu çalışması için illa ki Windows işletim sistemine sahip bir cihazınızın olması gerekmiyor. Eğer Mac kullanıcıysanız size uygun sürümde sitesinde mevcut olacaktır.

Bluestack indir

BlueStacks Nasıl Kurulur?

 • Dosyayı indirdikten sonra çift tıklayıp kurulumu başlatın.
 • BlueStacks yazılımını kullanmak için bir gmail hesabı açmanız gerekmektedir. Gmail`de oturum açın.
 • Gmailde oturum açtıktan sonra Google bilgilerinizi kaydetmek için hizmet politikasını onaylamanız gerekiyor.
 • “Kabul Ediyorum” ve ” Kabul Et” butonlarına tıkladıktan sonra artık kurulumunuz tamamlanmış olacak ve karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

 • Artık istediğiniz uygulamayı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Uygulamalar sistem performansını etkileyebileceğinden bilgisayarınızda sadece Bluestack açık olduğuna emin olun. Home sekmesinde bulunan Google Play Store`a tıklayarak istediğiniz uygulamayı yükleyin.

Bluestacks İndirilen Dosyaları Nereye Kaydediyor?

BlueStacks dosyaları nerede? diye merak eden kullanıcılar olabilir.

 • BlueStacks(Android Emülatör) içindeki dosyalar şu klasör içine atılır. C:\ProgramData\BlueStacks\UserData\SharedFolder

BlueStacks Nasıl Hızlandırılır?

BlueStacks kullanılırken kesinti ve donmalarla karşılaşıyorsanız şu çözümleri uygulayın.

 • Bilgisayarınızda Sanallaştırmayı etkinleştirin. Bunu yapmak için cihazınız için uygun olana sanallaştırma programını indirmeniz gerekmektedir.
 • BlueStacks`ta motor ayarlarından daha fazla RAM ve CPU ayırın.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bluestacks-ram-ayırma.png
 • Grafik sürücülerinizi güncel hale getirin
 • Cihazınız düşük model ise çalışan diğer uygulamaları kapatın.
 • Antivirüs uygulamaları cihazda donma ve kesintilere neden olabilir bu sebeple kapatın.

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı