Rehber

IDM Nedir ve Nasıl Kullanılır?

IDM tam adı ile Internet Download Manager bir tür dosya indirme yardımcısıdır. IDM Dosya indirme hızını 5 katına çıkarabilme imkanı vardır. IDM dosya indirme dışında indirme işleminin duraklatılarak istediğiniz zamana ayarlanması gibi özellikleri de vardır. IDM aynı zamanda indirme işlemleri, sırasında yaşanan elektrik kesintisi vb. sorunlar nedeniyle kesilen bağlantı zamanlanarak sorun çözüldükten sonra kaldığı yerden başlamasını sağlar. IDM kullanımı oldukça kolaydır.

Bazı dosya sunucuları indirme işlemlerinde limit kullandığından, indirme yapmak istediğiniz sunucudan dosya indirirken internet bağlantınız çok iyi olsa dahi, sunucunun izin verdiği kadarı ile indirme yapabilirsiniz. Eğer IDM kullanırsanız, program sunucuya birden fazla bağlantı açarak bu kanallar üzerinden paralel indirme yapar. Böylece sunucuda hız limiti olsada IDM aracılığı ile daha hızlı indirme yapabilirsiniz.

IDM Nereden İndirilir?

IDM ücretli bir yazılım olmasına karşın, 30 günlük deneme sürümü mevcuttur.http://İndirme Linki

IDM Uzantı Ekleme Nasıl Yapılır?

IDM Chrome ekleme işlemi çok basittir.

IDM indirdikten sonra eklenti Chrome`da görünmeyebilir. Bu yüzden IDM`yi manuel yüklemeniz en doğrusu olacaktır. Chrome tarayıcısında IDM Chrome eklentisi için;

İlk olarak klasör seçin.

  1. 64 bit sistemler için IDM kurulum klasörü

C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager

32 Bit sistemler için IDM kurulum klasörü:
C:\Program Files\Internet Download Manager

Bu yolu kullanarak IDMGCExt.crx dosyasını Google Chrome uzantılar sayfasına sürükleyip bırakın. Artık IDM Google Chrome eklentisini kullanabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra çalışması için gereken kural eklentiyi etkinleştirmeniz gerektiğidir. İlk olarak sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayalım.(1). Daha sonra More Tools(2), Extensions bölümüne girerek eklentiyi etkinleştirmeniz gerekmektedir.(3),(4),(5)

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı