MobilTeknoloji HaberleriYaşananlarYazılım

Honor, Android Q Sözü Verdi!

ABD ile yaşadığı sorunlar yüzünden ABD’li firma Google’ın Huawei’nin lisansını iptal etmesi Huawei’nin alt markası Honor’u sıkıntıya soktu.

ABD başkanı Donald Trump’un Huawei’ye getirmiş olduğu sınırlamalar yüzünden Huawei firması zor günler yaşamaya başlamışdı. Daha sonra beklenmedik bir anda Huawei’nin Android lisansını iptal eden Google, Huawei ve Huawei’in alt markası Honor’un cihazlarını Android güncellemesi alamayacak hale getirmişdi.

Yaşanan bu önemli soruna rağmen Honor, bazı cihazları için Android Q sözü verdi. Honor 20, Honor 20 Lite ve Honor 20 Pro cihazları Android’in Q işletim sistemine sahip olacak. Honor’un bu yıl tanıtmış olduğu View 20, 8A ve 8S gibi cihazlara Android Q gelecek mi bilmiyoruz. Büyük ihtimal güncellemenin geleceği kesinleşmiş olan cihazların ismi verildi.

Ayrıca Honor firması satın alınmış olan tüm Honor cihazlar ile Honor kullanıcılarının Play Store’dan sınırsız bir şekilde yaralanabileceklerini açıkladı. 

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı