Sosyal Medya

Instagram, Keşfet Sayfasına da Reklam Ekleyecek!

Milyonları aşan kullanıcı sayısına ulaşan ve video ve fotoğraf paylaşma uygulaması olarak da bilinen Instagram, IG TV’den sonra keşfet sayfasına da reklam ekleyecek.

Instagram, kullanıcıların etkileşimlerini arama sonuçlarına vb durumlara göre şekillenen reklamları keşfet sayfasına da ekleyeceğini duyurdu. Reklamlar keşfet üzerinde gezinen birini önüne aniden çıkmayacak. Gönderilerin birine tıkladıktan sonra çıkacak olan reklamlar standart reklamlar olmayacak. Kişilerin etkileşim sonuçlarına göre çıkacak reklamlar fotoğraf ve video olarak ikiye ayrılacak.

Ürün pazarlama yöneticisi Susan Buckner Rose, bir röportajında “Keşfet sayfası, insanların farklı insaların yapmış olduğu şeyleri görmek için kullandığı bir yer. Bu nedenle yeni reklamların leşfet sayfasına da gelmesi çok heyecan verici bir durum diye ” şeklinde bir açıklama yaptı. Buckner Rose, Reklamların insanların karşısına en çok çıkacağı yer IG TV ve keşfet oluyor. İnsanlar çünkü en çok IG TV ve keşfet sayfasına göz atıyor.

Keşfet sayfasında reklam görmek binlerce kullanıcıyı üzecektir çünkü insanlar keşfet sayfasında saatlerini geçiriyor. Her 5 gönderiye 1 reklam çıksa sinir olur ve Instagram’ı kullanmak istemezsiniz.

IG TV’ye gelen reklamlar ise ilk kez dün yayınlanmaya başladı.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı