RehberTeknoloji Haberleri

COVID-19’a Bilgisayarınızı Paylaşarak Destek Olun: folding@home

Ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyanın ortak odağı COVID-19’a çevirilmiş durumda, bunu biliyorsunuz. Virüse engel olmak için durmaksızın sayısız çalışmalar yapılıyor. Bilgisayarınızı virüse katkıda bulunmak için paylaşmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise folding@home size yardımcı olacak.

folding@home Nedir?

Berkeley Üniversitesi’ndeki Seti@Home gibi, Folding@Home da, büyük hesaplamaları yapmak için çok yüksek maliyete sahip bir süperbilgisayar yerine, dünya yüzüne yayılmış gönüllülerden oluşan bir Kişisel Bilgisayar ağına, hesaplama işlerini dağıtarak çalışan bir sistem. Sistem genellikle çeşitli hastalıklara çare bulmak için kullanılıyor, şimdiki hedefleri ise COVID-19’u yenebilmek.Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar donanımınızın kendinizin belirleyeceği kadarıyla paylaşabilirsiniz. Eğer sisteminiz eski ise, folding@home’un gücüne dayanamayıp daha hızlı ısınabilir. Yükü dengeli vermeniz gerekiyor ki donanımlarınız aşırı ısınmasın.

Güvenilir Mi?

Küresel çapta yürütülen bir proje ve kesinlikle güvenilir. Evde olduğumuz bu günlerde virüsün azaltılmasında katkıda bulunmak için güzel bir yöntem. İstediğiniz zaman programı bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Herhangi Bir Ücreti Var Mı?

Gönüllülük esaslı yürütülen bir proje ve kesinlikle kullananlardan ücret alınmıyor. Kullanılan kaynakların hepsi COVID-19 ile mücadele için.

Daha fazla bilgiye ve indirme seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı