Avast’ı Bilgisayardan Nasıl Kaldırırım ? Avast Silme

Bilinmedik bir kaynaktan bir program indirdiğimizde, bilgisayarımıza Avast gibi ek uygulamalar indirebiliyor. Ya da kendi isteğinizle indirmiş olabilirsiniz. Fakat bir müddet sonra düzgün çalışmadığı veya performansınızı yavaşlattığı için artık istemiyorsunuzdur. Bu yazıda kaldırması oldukça zahmetli olan ve her bir ağızdan saçma sesin çıktığı konuya tek çözümü anlatıyoruz.

Avast, arkaplanda çalışıp duruyor, bu yüzden de sisteminizi yavaşlatabilir. Ayrıca indirmeye çalıştığınız bir programa engel olabilir. Sadece bir program indireyim, engel olmasın istiyorsanız kısa süreliğine devre dışı bırakabilirsiniz.

Buradan Avast’ı devre dışı bırakabilirsiniz.

Peki kaptan, nasıl sileceğiz ?

Aslında silme işlemi de oldukça basit, Avast bunu düşünmüş ve programını kaldırabileceğiniz bir uninstaller programı yayınlamış.

  • Buradan Avast Clear indirin.
  • Programa ellemeden, güvenli moda girmemiz gerekiyor. Bilgisayarı kapatın ve açarken sürekli F8 tuşuna basın. Gelen menüde Güvenli Modu seçip açın.
  • Programı başlatın.
  • Bu ekranda sizden, Avast’ı kurduğunuz dosyanın konumunu istiyor.
  • Dosya konumu öğrenmek için, herhangi bir Avast kısayoluna sağ tık yapıp dosya konumuna git diyebilirsiniz.

Artık çok bir şey kalmadı, gerekli dosya konumu girip, program sürümünü seçiyoruz. Ardından program kendisi siliyor. Önemli olan doğru dosya konumunu seçmeniz çünkü o dosyanın içindeki her şeyi siliyor.

Artık kaldırıldı.

Bu ekranı gördüğünüzde tek yapmanız gereken; bilgisayarınızı kapatıp, Güvenli Mod’dan çıkmak. Sonrasında ise keyfinize bakın, güzel antivüris tavsiyeleri içinde bu yazımıza bakmayı unutmayın.

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı