Windows 10’a Hala Geçmeyen Varmı ?

Microsoft, Windows 10 projesini duyurduğu anda Windows kullanıcıları büyük bir merakla bu projeyi bekliyordu. Windows 7, Windows 8/8.1 kullanıcıları ise Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yapabilecekti. Artık Windows 10’a daha fazla sürüm çıkmayacağı arada sırada küçük güncellemeler yapılacağıda açıklandı. Hatta Windows ”hadi eski sürümleri korsan olarak kullananlarda Windows 10’a geçsinler” açıklamasını yapınca Microsoft’un işini ciddiye aldığını anladık. Fakat bu değişiminde bir sonu var.

Windows 10’a son geçiş tarihinin 29 Temmuz olarak açıklandı. Bu tarihe kadar yükseltme yapmazsanız, lisans için (Windows 10 Home) 119 Dolar ödemek durumunda kalacaksınız. ( 119 Dolar = 348 Türk Lirası )

resim 1Microsoft tarafından açıklanan Windows 10’u kullanan sayısının (300 Milyon) arttığı yönde. Büyük ihtimalle 2,5/3 ayda, Windows 10’a geçiş yapan kullanıcı sayısı ise büyük bir oranda artacak.

Bir önceki yazımız olan Google’den Yeni Nesil Lens başlıklı makalemizde google, lens kapsülü ve yeni nesil lens hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir