James Cameron’dan, 4 yeni film müjdesi

Hollywood’un en başarılı yönetmenlerinden biri olan ’ın 10 yıl üzerinde çalıştığı filmi 2009 yılında vizyona girerek dünya geneli 2.7 milyar dolar hasılat elde ederek birçok rekor kırmıştı. Hala zamanların en çok hasılat elde eden film ünvanını koruyor.

Avatar filminin ilk bölümünün vizyona girmesinden kısa bir süre sonra devam filmlerinin hazırlıklarına başlanılmıştı ama hala film çekimlerine başlanılmış değil. Ancak James Cameron’ın yaptığı açıklamada devam filmlerinin çekimlerine çok yakında başlanacağının haberini verdi. Üstelik Avatar için yapılan ilk açıklamalarda 2 film çekileceği söylenmişti ancak 4 devam filmi filmi çekilecek. Avatar serisinin yazar ekibi bir araya geldikten sonra anlatmak istedikleri hikayenin 2 bölüme sığmayacağını düşünen James Cameron, 4 devam filmi çekileceğini ifade etti.

Las Vegas’ta düzenlenen ’a katılan James Cameron, 4 yeni Avatar filminin çekileceğini duyurdu. Filmlerin vizyon tarihlerinide açıklayan James Cameron;

Avatar 2 – 2018

Avatar 3 – 2020

Avatar 4 – 2022

Avatar 5 – 2023

Filmler bu tarihlerde vizyona sunulacağını haberdar etti.

avatarlogo

Ayrıca Avatarın sayfası üzerinden yeni filmler için hazırlanan resmi logo yayınlandı.

 

 

Bir önceki yazımız olan Batman v Superman ilk gecesinde 27.7 Milyon dolar gelir elde etti başlıklı makalemizde batman v superman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir