Teknoloji HaberleriYaşananlar

Yeni PS GTX1070 Gücünde Olabilir

  Sony, PlayStation 5 ten önce yeni nesile tam geçiş yapmadan arada kalan PlayStation Pro’yu piyasaya sürdü. Özel ve sağlam teknoloji haberleri ile tanınan TweakTown fuar sırasında Sony nin konsollarını geliştirilmesi ile bağı olan biriyle muhabbet etti. Gizlilik sebeplerinden dolayı ismini veremediğimiz kişinin verdiği biligiler ilgi çekici.
  TweakTown raporuna göre bu ekran kartı, NVIDIA Geforce GTX 1070 seviyesinde olan, bir AMD Vega ekran kartı olabilir. İşlemci olarak da 8 çekirdekli AMD Ryzen temelli bir işlemci görebiliriz. Sony böylece, performans olarak Project Scorpio konsolunun üstüne çıkabilecek ama daha pahalı bir konsol piyasaya sürmüş olacak. Sony ekibinin böyle bir adım atacağını da TweakTown ekibi oldukça emin. Çünkü Project Scorpio, PlayStation 4 Pro konsoluna güzel bir tokat atacak performansı ile. Böylece, Sony de dersini almış olacak. Ayrıca muhtemel bir PlayStation VR 2 de böyle bir performanstan olumlu bir şekilde yararlanacaktır.
  Muhtemel bir PlayStation 5 konsolunun performansı, bahsettiğimiz seviyede olacak gibi görünüyor. Peki, konsol ne zaman çıkacak? TweakTown ekibinin konuştuğu bu isim, 2017 senesinde kesinlikle böyle bir konsolun gelmeyeceğini, duyurulmayacağını söylüyor. Bu ismin söylediğine göre, konsolun ilk tanıtımını en erken E3 2018 sırasında göreceğiz. Konsol, çıkışını da 2019 veya 2020 senesinde gerçekleştirecek. Bunun nedeni olarak ise yine Project Scorpio olarak gösteriliyor. Çünkü Microsoft’un yeni konsolu büyük bir başarı yakalarsa, Sony çok büyük bir şekilde köşeye sıkışacaktır ve yeni bir konsolu piyasaya sürme ihtiyacı hissedeceklerdir.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı