Rehber

Whatsapp Mesajları Bilgisayardan Nasıl Okunur ?

Günümüzün popüler anlık mesajlaşma sistemi olan Whatsapp‘ı bilmeyen yoktur.Artık tekel biçimde kullanılan ve “SMS” sisteminin dahi önüne geçen bu uygulama güç geçtikçe etkisini arttırıyor.Telefonumuzda internet bağlantısı desteği ile kullandığımız Whatsapp’ı bilgisayardanda aynı şekidle kullanabilir miyiz ? diye çok kez soru geldi detaylı cevabı sizlerle paylaşıyoruz.Öncelikle telefonunuzdan kullandığınız Whatsapp‘ı oturduğunuz yerden masaüstü bilgisayarınızdanda kullanabiliyorsunuz.Bunu yapabilmek için tarayıcınızdan Whatsapp Web internet adresine gitmeniz gereklidir.

 

Adrese gittikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü sizi karşılayacaktır.whatsapp-web-nasil-kullanilir

Gördüğünüz gibi bilgisayardan kullanabilmeniz için telefonunuzla bilgisayarınızı eşitlemeniz gerekiyor.Bu eşitlemeyi sağlamak için telefonunuzu elinize alıyorsunuz ve aşağıdaki adımları izliyorsunuz.Kısaca anlatmak gerekirse Whatsapp Uygulamasına tıklıyorsunuz.Sağ üstten alt alta 3 nokta var ona tıklıyorsunuz.Daha sonra açılan menülerde ” Whatsapp Web ” butonuna basıyorsunuz.

whatsapp-web-kullanimi

Sonraki adımda ise telefonunuzda tarama yapan bir ekran açılacak.Bu boş ekranı bilgisayarınızda çıkan kodu görecek şekilde tutuyorsunuz ve en geç 2-3 saniye içerisinde bilgisayardan whatsapp web kullanma adımlarını tamamlamış oluyorsunuz.

whatsapp-web-qr-kod-okutucu

Mutlu sona ulaştınız, artık Whatsapp‘ı bilgisayarınızdan kullanıyorsunuz.

whatsapp-web-bilgisayardan-kullanma

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı