MobilRehberTeknoloji HaberleriYaşananlar

TELEOFONUNUZUN ŞARJ SÜRESİNİ UZATMANIN YOLLARI!!!

Akıllı telefonlarınızın şarj süresinden şikayetçi misiniz? Şarj sürenizi uzatmak için yapabileceklerinizi listeledik.

Ekran Zaman Aşımı Süresi

Ekran açık sürenizi 30 saniyeden az tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Ekran çıkış süresi ne kadar çok olursa, ekranınız o kadar çok açık kalır. Kullanmadığınız zamanlarda bile pilinizi emer. Ayrıca, kilit ekranınıza doğrudan bildirim gönderen uygulamaları kontrol ederek ekranın açık veya kapalı kalmasını sağlayın.

Çözüm:
Ekran zaman aşımı süresini 30 saniyenin altında veya daha düşük olarak değiştirmek için Ayarlar -> Ekran’a gidin.

GPS(Konum)

 

GPS, telefonunuzdan çok fazla güç tüketir bu sebeple kullandıktan sonra açık olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Çözüm:
Ayarlar>Konum’a gidin ve konum hizmetini durdurmak için bu tür uygulamaların izinlerini elle ayarlayın.

Wifi Ve Bluetooth Taramasını Kapatma

İnternete bağlı olmasak bile taramaya devam edildiği için şarj süresini önemli derecede etkileyen faktörlerden birisidir.

Çözüm:
Ayarlar-> Konum-> Sağ üst köşedeki Üç Nokta Menüsü, Tarama-> Wifi ve Bluetooth Taramayı Kapat’a gidin.

Zayıf Sinyal Alanlarında Uçak Modu’nu Açın

Telefonunuz zayıf bir sinyal bölgesinde olduğunu öğrendiğinde, düşük sinyal alanındaki uzaktaki en yakın cep telefonu kulelerine bağlanmaya çalışırken daha fazla batarya tüketir. Farklı bölgelerin iki cep telefonu kulesi arasında bir geçiş olduğu bölgeler arasında seyahat ederseniz piliniz üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Bağlantıyı kesmeden daha güçlü bir istasyon aramayı sürdürmeye çalışıyorlar, böylece zavallı küçük pillerinizi emiyorlar.

 

Uygulamalarınızı Güncel Tutun

Oyunlar ve kullanıcı uygulamaları da dahil olmak üzere tüm uygulamaları güncellemek, bazen sorunu çözebilir. Arka planda veya çalışırken çok fazla pil kullanabilen henüz keşfedilmemiş bir hata olabilir. Bilinmeyen bu hata, bu uygulamanın en son sürümünde düzeltilmiş olabilir. Bu yüzden, her zaman güncellemelere göz kulak olun, onları görmezden gelmeyin.

Çözüm:
Hepsini güncellemek için, telefonunuzda Play Store’u açın ve yan sekmeyi açmak için sol üst köşedeki üç eşit çubuğa dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun ve “Tümünü Güncelle” düğmesine basın. Ayrıca, oyun mağazasından beta test uygulamalarına da göz kulak olun.

Orijinal Bağdaştırıcıları Kullanma

Şahsen bunu yaşadım, OEM tarafından sağlanan şarj cihazlarını kullanmaya çalışın. Ayrıca USB kablolarını kontrol edin, telefonunuz normalden daha yavaş şarj edildiğini görürseniz, o kabloyu hemen değiştirin. Ana suçlu budur. Ayrıca bunu yapmadan önce farklı çıkışları denediğinizden emin olun. Orijinal OEM adaptörleri daima satın alın.

Bu basit ipuçları pil boşaltımı üzerinde herhangi bir belirgin etkiye sahip olmayacak, ancak fazladan pil ömrü vermenize yardımcı olacaktır.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı