Stranger Things’in 3. Sezonu Netflix Akış Rekorunu Kırdı

Netflix’e göre 18 milyondan fazla, sekiz bölümün hepsini bitirmiş olan 40 milyondan fazla aile, gösteriyi ilk dört gününde izledi. Netflix, ancak son zamanlarında görüntüleme rakamlarını paylaşmaya başladı. Bird Box şirketin Ocak ayındaki ilk listesine girdi.

Seksen milyon insan dört hafta boyunca korku-gerilim filmini izledi. İşlevsel olmayan bir süper kahraman ailesi hakkında olan Umbrella Academy, ilk ayında 45 milyon izleyiciye ulaştı. Stranger Things 3 neredeyse bu rakamın onda birine ulaştı. Rakamlar, diziyi izleyen hane sayısı içindir ki bu onu görecek olan toplam insan sayısından farklıdır.

Netflix bir kişinin, bir bölümünün ya da filminin en az %70’ini seyrettiğini söylüyor.

.@Stranger_Things 3 is breaking Netflix records!

40.7 million household accounts have been watching the show since its July 4 global launch — more than any other film or series in its first four days. And 18.2 million have already finished the entire season.— Netflix US (@netflix) 8 Temmuz 2019

When They See Us Ava DuVernay’ın hatalı şekilde mahkum edilen Central Park Five hakkındaki drama dizisi, Mayıs ayının açıklanmasının ardından Netflix’in ABD’deki en çok izlenen dizisi ilan edildi.

Ancak Netflix farklı bir yöntem kullanarak prömiyerinden beri her gün en çok izlenen dizi olduğunu söyleyerek Stranger Things’in hane sayısından farklı olduğunu belirtti.

1980’lerin kurnalı olan Indiana’da bir grup çocuğu ve birçok doğaüstü olayları izleyen Stranger Things, Netflix’in 2016’dan bu yana en eleştirel ve kültürel olarak beğenilen orijinal dizilerinden biriydi.

Millie Bobby Brown ve Finn Wolfhard’ın kariyerlerini başlatmasına yardımcı oldu ve Winona Ryder’a yeni bir izleyici kitlesi getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok