MobilOyun

Pokemon GO, Poke Toplarınız Artık Donmayacak!

Artık çılgınlık haline gelen Pokemon GO, yolda uzunca bir süre yol katettikten sonra önünüze önemli, nadir bir Pokemon çıktı ve tam yakalayacakken yakalama ekranı dondu. Evet tam olarak sorunumuz bu. Şahsen bu olayı birçok kez yaşadım. Bu yazımızda bu sorunu fazla yaşarken, az yaşanacak bir durum haline getirmeye çalışacağız veya bu olayı birdaha yaşamayacaksınız. Hemen sizi aşağı tarafa alalım. Size ilk öncelikle önemli bir bilgi verelim. Genellikle Poke toplarınız kalabalık ortamlarda ve Sunucuların meşgul olduğu zaman donar. Size verebileceğimiz bir kötü haber ise, bu sorun oyun yapımcıları düzeltene kadar karşımıza çıkabilir. Maalesef bu sorundan kurtulmanın kesin bir çözümü yok. Fakat, aşağıda size verebileceğimiz çözümler sayesinde belki de bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz.
poke_ball_by_exilecinema-d41wu8dBu zamana kadar birçok kişi ve özellikle, Pokemon GO videosu çeken Youtuber’lar da bu sorunu yaşadığını gördük. Bu kişilerde çözümü, uygulamayı yeniden başlatmak olduğunu düşündü. Fakat uygulamayı yeniden başlatmak yakaladığınız Pokemon’un kaybolmasına neden oluyor. Peki size hemen ilk çözüm yolunu verelim. Poke topunuz donduğu zaman sol üst tarafta dönmekte olan bir Poke topu olması gerek. O Sembolü bekleyin ve uygulamayı hemen aşağı tarafa alın. Bir diğer deyişle telefonunuzun ana ekranına dönün. Telefonunuzun ana ekranında 5 ile 10 saniye arasında bekleyin ve ardından arka plana çektiğiniz uygulamayı tekrardan açın. Eğer zamanlamayı doğru yaparsanız bu sorundan kurtulmanız an meselesi.

pokemon-go-arEğer size aktardığımız çözüm yolu işe yaramadıysa başka bir çözüm yolumuz daha var. Fakat bu sefer bir farklılık yapıp oyun sunucularına yükleme yapması için biraz zaman kazandırmamız gerek. Yakalayacağınız Pokemon’u gördüyseniz, üstüne tıklayın ve yakalamaya sahnesini karşınıza getirin. Buradada 5 ile 10 saniye arasında bekleyin ve Poke topunuzu o şekilde atın. Bu çözüm yolu sayesinde topun donma şansı azalıyor fakat tamamen bu sorun düzelmiyor.

Son yolumuz ise, bu sorunu yani topunuzun donma sorununu düzeltmiyor fakat Pokemon’u yakaladığınız zaman topunuz donduysa o Pokemon’un envanterinize kaydedilmesini sağlıyor. Bu sorunda birazcık sabır gerekiyor önceden belirtelim. Pokemon yakaladıktan sonra eğer topunuz donduysa 1-2 dakika boyunca bekleyin ve uygulamayı kapatın. Pokemon toptan çıkmadığı sürece böyle biraz beklerseniz topunuz kaydedilir. Eğer bu çözüm yoluda işe yaramadıysa, üzülmeyin arkadaşlar. Dönerse sizindir, dönmezse zaten hiç sizin olmamıştır.

Etiketler

Ayberk Kızıldağ

Teknolojiyi teknelojiden öğrenen çocuk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı