Teknoloji Haberleri

Yeni PlayStation Bu Yılbaşında Çıkıyor!

Sony PlayStation Classic Modelini Çıkarıyor!

Sony’den Yeni PlayStation İle İlgili Duyuru!

15 Kasım 2013’te duyurulan PlayStation 4 ve ardından gelen Slim, Pro modelleri hepimizin gönlünde taht kurmuş durumda. Bir sürü kişi de Sony’i baskılayarak bir sonraki PlayStation’ın ne zaman çıkacağı hakkında bilgi edinmek istiyor, fakat Sony politikalarından ödün vermeyerek ağzını açmıyor (açmıyordu desek daha iyi olur). Sony geçtiğimiz günlerde yeni PlayStation için bir duyuru yaptı ve hemen ardından ise bir fragman,tanıtım videosu yayınladı.

Yeni PlayStation’un Adı Ne Olacak?

Herkesin aklında bu var tabii, PlayStation 5 mi yoksa PlayStation V tarzı mı olacak kimse bilmiyor. Açıkçası PlayStation 5 projesi biraz bekleyecek, çünkü Sony bu yıl duyuracağı PlayStation’ın adını PlayStation Classic olarak belirledi

 

Nedir bu PlayStation Classic?

Sony, PlayStation’ı oyunculara daha doğrusu kullanıcılara ilk duyurduğunda tarihler 3 Aralık 1994’ü gösteriyordu tabii bu 1994 için çok büyük bir olay olmuştu. 3 Aralık 1994’te duyurulan PlayStation yaklaşık 1 yıl sonra 9 Eylül 1995’te ilk kullanıcıya ulaşmaya başladı satışlar yeni çıkan bir oyun konsoluna göre gerçekten çok iyiydi, insanlar PlayStation’ı sevmişti. Bu ilk PlayStation sonradan “Classic” diye adlandırıldı.

bknz. Sony PlayStation Classic
bknz. Sony PlayStation Classic

Ne Zaman Çıkacak ve Oyunları Nasıl Olacak?

Sony yeni PlayStation için çıkış tarihi olarak ilk duyurulduğu tarih gibi (3 Aralık 1994) bir tarih belirledi 3 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olan PlayStation Classic beraberinde bir Analog Oyun Konsolu ile birlikte gelecek. Peki retro görünüme sahip olan PlayStation Classic 1995 yılında piyasaya çıkan ile aynı mı olacak? Hayır, Sony bu yeni PlayStation Classic için şöyle bir açıklamada bulundu; “İlk Classic modelimiz ile aynı olması mümkün değil o dönemin teknolojisi ile bu dönemin teknolojisi arasında çok büyük bir fark var fakat görünüm olarak birebir aynısı olacak!” şeklinde belirten Sony yetkilileri HDMI girişinin mevcut olduğunu ve içerisinde 20 adet çıkış dönemine ait oyun bulunduğunu açıkladı.

2018 Model Classic (Soldaki) ve 1995 Model Classic (Sağdaki)
2018 Model Classic (Soldaki) ve 1995 Model Classic (Sağdaki)
Fiyatı Ne Olacak?

Sony retro görünüme sahip ve retro oyunları içerisinde bulunduran 2018 Model PlayStation Classic için sadece €99’dan satışa sunulacağını belirtti henüz tam olarak hangi oyunların mevcut olacağı ve ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı konusu ise bilinmiyor.

PlayStation Classic Tanıtım Videosu

 

Bu arada PlayStation 4’e Steam Oyunları ile ilgili yazımızı okumadıysanız buradan bir göz atın!

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin ve bize fikirlerinizi belirtin cevapsız kalmayacağından emin olabilirsiniz!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı