Teknoloji HaberleriYaşananlar

NASA Mars İle İlgili Açıklama Yapacağını Duyurdu!

İnsanların yüzyıllar boyu  kafasında “Dünya`dan başka bir gezegende yaşabilir miyiz ?” sorusu vardır ve bu soru  günümüze kadar gelmiştir . Hatta bu konu artık ilgi alanı olmaktan çıkıp insanlar, bir bilim insanı olarak ömrünü bu araştırmalar üzerinde harcamıştır.  Şimdiye kadar evren hakkındaki bilinmeyenleri ,kafamızda cevapları merak edilen sorulara yanıt olması için sürüyle kurumlar açılmıştır.

Bu kurumlardan bir tanesi olan NASA, Sabaha karşı Twitter`da açıklama yapacaklarını duyurdu.

Bildiğiniz üzere NASA Eylül ayında Mars’ta sıvı halde suyun keşfedildiği duyurulmuş ve Mars`ta yaşam olabilir mi ? sorusunu akıllarımıza gelmişti. Hatta insanlar kendilerini Mars`ta yaşam olduğuna o kadar inandırmışlar di ki  Mars`ta arazi satışı bile yapılmıştı. Ve bir çok servetiyle ünlü olan isimler Mars`tan arazi satın almıştı.

NASA şimdide  sabaha karşı Mars`ta yeni bir keşifle ilgili açıklama yapacaklarını, ve bu akşam saat 21.00`de  keşfin açıklanacağını resmi Twitter sayfasından duyurdu.  Bu duyurun Mars`ın atmosferi hakkında bir keşif olduğu da söylentiler arasında.

https://twitter.com/NASATurk/status/648546875000401920

 

Akşam saatlerinde yapılacak merakla beklenen açıklamaya NASA TV ve Resmi Twitter sayfası olan NASA`dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca #asknasa hashtagi ile merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı