DonanımTeknoloji Haberleri

MSI’dan Yepyeni Geforce GTX950 Ekran Kartı

Yakın zamanda Asus’un da güncel model bir GTX950 tanıttığını duymuştuk. Şimdi de yeni özellikleriyle GTX950’yi bir de MSI tanıttı. Beyaz tasarımlarıyla dikkat çeken GTX serisinin yeni üyesi 950’de neler değişti? Diğer modellerinden farkı ne?

tekneloji.net-msı yeni GTX950
Önceki kırmızı tasarımıyla tanınan GTX950’nin yeni modelinde de büyük değişiklikler var denilemez. Bunun sebebi kartın var olan özelliklerinin üstüne yeni bir özelliğin getirilmesi. Bu özellik; GTX950’nin artık PCI Express haricinde bir güç çıkışını istememesi. Bildiğimiz üzere bu ve bunun gibi yüksek çekirdek hızına sahip ve Gaming serisi olan ekran kartlarının, harici pin güç kablosuna ihtiyacı vardır. İşte yeni  MSI Geforce GTX950 ‘de bu ortadan kaldırılmış durumda. Aynı özelliklerini sürdüren GTX950’de tek fark bu. Durum böyle olunca kullanıcıların aklına gelen sorulardan biri “Performans Kaybı Olur mu?” olacaktır. Ancak MSI tanıttığı bu modelde amaçlananın “Aynı Performans, Düşük Güç Tüketimi” olduğunu belirtti. Yalnızca 75W güç tüketimine sahip bu kartta herhangi bir performans kaybının olmayacağı yalnızca daha az güç tüketiminin sağlanacağını söyleyebiliriz. Böylece ekran kartları için yeterli pin kablosu bulunmayan güç kaynaklarında da kullanabileceği aşikâr. Ayrıca bu modelde MSI’ın vazgeçilmez özelliklerinden Military Class 4 Askeri sınıf bileşenlerin de bulunduğunu ifade edelim.
v2-78675-2_medium     tekneloji.net-msı yeni GTX950
Peki Fiyatı? Yeni tanıtılan bu modelde fiyat farkı olacak mı? Bildiğimiz üzere MSI’ın GTX950 (2GB) ‘nin Fiyatı 670- 700 TL aralığında. (Vatan Bilgisayar Referans alınmıştır.) MSI’dan bu konuda resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Asus’un tanıttığı modelin yurtdışı fiyatı yaklaış 160 Dolar olacağı söylendiğine göre, MSI modelinde de bu fiyat yaklaşık bu aralıkta olacaktır.

 

 

Etiketler

Ömer Ülker

Kısa film, kurgu-montaj, teknik çizim, modelleme, animasyon gibi tasarım işleriyle ilgilenen, teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı