Teknoloji Haberleri

Messenger`a Hayalet Mesaj Özelliği Geliyor!

Whatsapp`tan sonra 700 milyon kullanıcı ile dünyada en çok kullanılan ikinci anlık mesajlaşma uygulaması Messenger`a, yeni bir özellik geldi.

Tüm ülkelere dağıtılmadan önce Fransa`da denenen özellik ile, kullanıcılar birbirlerine zaman kısıtlamalı mesaj gönderebiliyorlar. Zaman kısıtlamalı mesaj demekten kastım şöyle;

Bildiğiniz üzere Snapchat`ta gönderilen mesajlar belirli bir süre sonra kendi kendine siliniyor . Şimdide bu yeni özellik Messengera da geldi.

Yeni özelliği kullanmak isterseniz uygulamanın sağ üst köşesindeki kum saatine tıklamanız yeterli . Kum saatine tıkladığımızda mesajlar 1 saat içinde kendi kendini silmiş oluyor. Eğer uygulamayı eski haline çevirmek istersekte özelliği istediğimiz zaman kapatabiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde  Twitter, Facebook a benzer olarak “Favori Ekleme” butonunu kaldırıp “Like”  butonu getirmişti. Şimdi de Facebook, Snapchat`teki süreli mesaj özelliğini kendisine getiriyor. Yani site yöneticileri popüler uygulamaları popüler uygulama yapan özellikleri alıp kendi sitelerine ekliyorlar . Ve böylece sitelerine daha fazla kullanıcı çekmeyi amaçlıyorlar.

Peki siz uygulanan bu politika hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten bu politikayla kullanıcı sayısı artabilir mi ?

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı