Yaşananlar

Marvel’in Yaratıcısı Stan Lee Hayatını Kaybetti ! – Stan Lee Kimdir ?

Stan Lee Kimdir ?

Stan Lee (d. 28 Aralık 1922, New York Şehri), Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Mansüperkahraman karakterlerini yaratmıştır. Stanley Martin Lieber 1922’de New York’da doğdu. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely’de çalışmaya başladı. İlk hikâyesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee’yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü’yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Örümcek adam’ı yayınladı. Daredevil ise 1964’te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee’yi çok başarılı kıldı.

Stan Lee Öldü

Stan Lee’nin 2010 yılında sunduğu “Stan Lee’nin Süper İnsanları” adlı televizyon dizisi Türkiye’de 3 yıl sonra 2013 Eylül’ünde yayınlanmaya başlamıştır. Bu dizide Stan Lee, kendisinin “süper insan” olduğunu iddia eden insanları tanıtmıştır. Dizi şu an TRT HD kanalında yayınlanmaktadır.

Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en dikkat çeken çizgi romanların yaratıcısı olan Stan Lee geçtiğimiz saatlerde yaşamını yitirdi. 95 yaşındaki çınar Spider Man, X Men, Iron Man, Hulk, Daredevil ve Fantastik Dörtlü gibi Marvel karakterleri üzerinde büyük emek harcamıştı. Stan Lee’nin hayatını kaybetmesiyle bir devir de sona ermiş oldu.

Stan Lee 2010 yılında “Stan Lee’nin Süper İnsanları” adında bir tv dizisi yayımlamıştı ve bu dizi 2013 yılının Eylül ayında yayımlanmaya başlamıştı. Stan Lee dizide kendisini süper insanmış gibi gösteren insanları tanıtıyordu. İlgili dizinin şuanda TRT HD kanalında yayımlandığı söyleniyor ancak TRT HD sitesini kontrol ettiğimizde yayın akışında bulunmadığını gördük.

Sizlerde bizim bilmediğimiz konularda yorum yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı