Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Lexus Hoverboard’ını sonunda tanıttı!

Çoğumuz uçan arabaları hayal ederken Back To The Future serisi ile uçan kaykay ve motorlarda hayal dünyamızı süslemeye başlamıştı. Ünlü araba markası Lexus bu hayalimiz gerçeğe bir adım daha yaklaştırdı. Tanıtımını yaptığı uçan kaykay orjinal ismiyle hoverboard sadece kendisine özel olarak yapılmış bir pistte çalışıyor. Pist bu proje için özel mıknatıslarla donatılmış. Evet çalışma mantığı mıknatıslar . Düşününce basit fakat bir o kadarda mükemmel bir fikir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwSwZ2Y0Ops

Videoyu izledikten sonra mıknatıslarla çalışan bir kaykaydan neden buhar çıkıyor diye sorabilirsiniz. Bahsettiğimiz buhar aslında nitrojen sıvısı. Mıknatıslar bizi yerden yukarıda tutarken bir ısı açığa çıkartıyor. Burada araya nitrojen sıvısı giriyor ve bu ısıyı yok ederek buharlaşıp kendiside havaya karışıyor. Hoverboard sadece bir proje olarak yapıldı açıklamasını yapan Lexus bunu ticari olarak kullanmayacağını belirtiyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Xiaomi’nin Fiyat Performans Canavarı Telefonu Redmi Note 2

Sonraki İçerik

Para Kazanma Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler