Teknoloji Haberleri

IDC Huawei ve Apple’ın Çin Amiral Gemisi Pazarının %88’ini Ele Geçirmesini Bekliyor

Huawei 5G pazarını ele geçirebilir mi?

Araştırma firması IDC’nin yakın tarihli bir raporuna göre Apple ve Huawei, iPhone 12 serisinin bulunduğu 600 dolarlık fiyatıyla Çin’in 5G telefon pazarının yaklaşık yüzde 44’ünü oluşturacak.

Rapora göre, Çin’in küresel 5G pazarındaki liderliğini açıklayan iki temel faktör var: Birincisi, Çin’in 5G uç nokta fiyatlandırma stratejisi küresel pazardan daha agresif; ikincisi, Çin ana akım fiyat segmentinde daha geniş bir kapsama sahiptir. IDC’ye göre, uluslararası pazarda bir 5G telefonun ortalama birim fiyatı, Çin’de 464 dolar iken, ikinci çeyrekte 837 dolardı ve 2019’dan bu yana, yüksek fiyat noktalarının payı, 5G telefonların iç pazardaki hızlı entegrasyonu ile büyümeye devam etti.

IDC, 2020’nin ilk yarısında Çin’in 600 dolarlık fiyat noktası pazarının yaklaşık 23,5 milyon adetlik bir kapasiteye sahip olacağını ve Apple’ın 4G modelleriyle marka çekiciliğinin yüzde 40’ın üzerinde sabit bir paya sahip olacağını söyledi. Bazı eski kullanıcıların, küçük boyutu ve yükseltilmiş ekran-gövde oranı nedeniyle telefonlarını değiştirmesi. IDC, 2020 yılında dünya çapında yaklaşık 240 milyon 5G cep telefonunun gönderileceğini ve Çin’in 160 milyondan fazla birime katkıda bulunarak toplamın% 67,7’sini oluşturacağını tahmin ediyor.

Önümüzdeki beş yıl içinde Çin, küresel 5G telefon pazarının yaklaşık yarısını ele geçirmeye devam edecek.

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı