Teknoloji HaberleriYaşananlar

Beklenen Oldu: ABD, Huawei’nin ABD Ürünlerini Kullanmasına Tekrar İzin Verdi!

Bu yıl Osaka’da gerçekleştirilen G20 zirvesinin basın toplantısında konuşan Donald Trump,ABD’nin Huawei ile yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Donald Trump, ABD’li şirketler ürünlerini Çin’li firma Huawei’ye satabileceklerini belirttiler. Buna göre Qualcomm’dan çipset alabilecek olan Huawei, ayrıca Google’ın yazılımı olan Android’i kullanmaya devam edebilir. Trump’un açıklamalarına bakacak olursak yaşanılan bu kriz ortadan kalkacak.

Intel gibi firmalar ABD’li bazı üreticilerinin teknoloji devi Huawei üzerindeki kısıtlamaları kaldırmak veya hafifletmek için ABD Hükümeti’ne çağrı yaptıkları iddiaları var.

Kaynağımız BBC’ye göre Donald Trump, Çin Cumhurbaşkanı ile çok iyi harika bir toplantı yaptık. Bazı konuları tartıştık ve sorunları ortadan kaldırmaya çalıştık.

Şu anda tüm sorunlar çözülmüş gibi gözüksede ABD, Huawei’yi halen ABD Ticaret Bakanlığı’nın Amerikan varlıklarını kullanmasını engellediği “Varlık Listesi”nde yer alıyor. Ancak bu listeden firmanın kaldırılacağını ve tüm sorunların çözüleceğini tahmin ediyoruz.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı