Teknoloji Haberleri

Apple Gerileme Dönemine mi Girdi?

Apple üretim yapmakta sıkıntı çekiyor! Aslına bakarsanız sıkıntı çektiği nokta üretim yapmak değil ne üreteceğini bilemiyor.2011 yılında şirketin beyin ismi olan Steve Jobs‘un hayatını kaybetmesinin ardından teknolojide devrim yapmakta sıkıntı çeken Apple 9 Eylülde İFA fuarında yapmış oldukları ürün tanıtımlarındada bu durumu gözler önüne seriyor.Şirketin üretim politikası Jobs öldükten sonra “yeni bir teknoloji üretme” yerine “var olan teknolojinin üzerine katma” olarak değiştiğini görüyoruz.Bunu söylemememizin sebebi Apple’ın beklentileri karşılamadığının görülmesi.

Apple, 9 Eylülde yeni çıkarmış olduğu ürünlerinin tanıtımını yaptıktan sonra global basında ürünlerin neden beklenen ilgiyi görmediği ve beklentiyi karşılamadığını tartışmaya başlandı.Apple‘ın Ceo’su  Tim Cook şirket için yetersiz mi kalıyor? sorularıda gündemden eksilmiyor.Durum böyle olunca şirkette bir hayal kırıklığı oluşmuş gibi duruyor.

Steve Jobs ölmeden önce Apple‘ın yeni bir ürününün tanıtım yapılacağı gün tüm dünya tarafından merakla beklenirdi.Bu ilginin kaynağı çıkarılan ürünlerin dünyada eşi benzeri olmadığının duyurulması ve insanların dikkatini çekecek tanıtım öncesi reklamlar yapmasıydı.Günümüzde ise bu performansı yakalayamayan şirket hissedarları tarafındanda büyük şikayetler alıyor.

Tim Cook büyük tepki görüyor…

Apple Ceosu Tim Cook şirketin büyük hissedarlarından olan Carl Icahn tarafından durmadan şikayet yağmuruna tutuluyor.Carl Icahn şirket hisselerininde çok düşük olduğunu belirterek 111 dolar olan hisse değerinin 240 dolar olmasını gerektiğini belirtti.Ayrıca Icahn Apple’ın akıllı otomobil üretmesini istedi.

 

Apple’da durumlar hayli karışmış.İlerisi ne olur bilmiyoruz ancak şirkete önemli beyin isimlerin gelmesi gerekiyor.Böyle giderse pekte hayırlı sonuçlar çıkmayabilir.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı