Rehber

Android ve İos`te Youtube Videoları Arkaplanda Nasıl Oynatılır?

Youtube mobil uygulaması arka planda çalışmadığından, müzik dinlerken veya sosyal medyada gezinirken sık sık videoda kesiklik yaşıyoruz. Haliyle Youtube mobil uygulamasından başka uygulamaya geçiş yapamıyoruz. Ancak göstereceğim küçük müdahalelerle müzik keyfimize dur demeden içeriği arka planda oynatabiliriz.

İos ve Android Cihazlarda Youtube Arka Planda Nasıl Çalıştırılır?

Android cihazlarda Youtube arka plan çalıştırmanın bir kaç kolay yöntemi mevcut bunlardan bir tanesi ekranı ikiye bölmektir.

Android Cihazlarda Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır?

Eğer Android 7.0 Nougat sürümü yüklü olan (Samsung A serisi, LgV30…) telefonlardan bir tanesine sahipseniz, bölünmüş ekran özelliğini kullanabilirsiniz. Bölünmüş ekranda bir bölümde Youtube`taki videoyu, ekranın diğer bir bölümünden ise, mesajlarınızı takip edebilir veya sosyal medya da sörf yapabilirsiniz.

Ekranı İkiye bölmek için, açmak istediğiniz uygulamayı belirleyin. Ben Youtube ve Whatsapp uygulamasını kullanacağım.

Whatsapp uygulamasını açıyorum ve telefonun sol alt kısmında bulunan dokunmatik panele dokunuyorum.

Karşıma şöyle bir ekran geliyor. Kırmızı kutucukla işaretlediğim butona bastıktan sonra, Youtube uygulamasını seçip, istediğim videoyu açıyorum.

 

Ancak bölünmüş ekranı kullanırken sadece iki tane uygulama kullanabiliyoruz. Bu yüzden zaman zaman videoda kesilmeler oluyor. Göstereceğim diğer yöntem, uygulanması daha basit ve daha kullanışlı.

Masaüstü Sitesi İsteyin

Android telefonunuzdan Chrome tarayıcısını açın. Uygulama sizi mobil ara yüzüne yönlendirecek. Sağ üst tarafta bulunan üç noktayı tıklayın ve ekranı biraz kaydırın. “Masaüstü sitesi iste” seçeneğine tıklayın. Chrome uygulamasından çıktıktan sonra video duraklıyor, ancak bildirim çubuğunu kaydırdığınızda göreceksiniz müzik çalarda olduğu gibi devam et, geri sar, başlat butonları bulunuyor. Başlat butonuna dokunduktan sonra videonuz kaldığınız yerden devam edecek, istediğiniz her uygulamada gezinti yapabileceksiniz.

İos Cihazlarda Youtube Arka Planda Nasıl Kullanılır?

İos cihazlarda arka planda Youtube uygulamasını oynatmak için, masaüstü sitesini isteyebilir veya üçüncü parti uygulamalarını kullanabilirsiniz.

İos Cihazlarda Masaüstü Sitesi Nasıl İstenir?

İos tarayıcımız ile Youtube`u açıyoruz.

iPhone Youtube Ayarları Alt kısımda bulunan dışa aktar butonunu kullanarak “Masaüstü Siteyi İste” seçeneğine dokunuyoruz. Sayfanız yeniden açıldıktan sonra, video bildirim çubuğuna düşecektir.

iPhone Youtube oynatma

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı