Rehber

Android Telefon Yavaş Sarj Sıkıntısı

Merhaba arkadaşlar, biliyorum ki bir çoğunuz Android telefonunuzda yavaş şarj olmasından dolayı sıkıntı duyuyoruz. Aslında bu  yavaş şarjın sebebi şarj slotunun dengesiz akım almasından.

Zamanla telefondaki şarj yeri deforme olur ve gevşer buda şarj aletinin tam temas etmesini engeller. Bunu kontrol etmek için yöntemler mevcut size bunu anlatacağım.

 

İlk olarak bu sorun benimde başıma geldi ve hala var kimi zaman yavaş şarj ediyor ama bu program sayesinde doğru akım geldiğine emin oluyorum ve şarj etme hızı artıyor.

  • Benim telefonum Samsung marka ama tahminimce vereceğim program tüm Android telefonlar için çalışacaktır. Eğer çalışmazsa yorum olarak yazarsanız telefonunuza uygun programı ekleyeyim.
  • 1
  • Programı yükleyince eğer şarjda değilse telefonunuz böyle bir ekran gelecektir. Eğerler boş gözükecektir. Bu normal bir şeydir. Şimdi telefonumuzu şarja takalım.
  • 2
  • Şarja taktığımızda eğer değerler gelmezse refresh butonuna basarsanız değerler gelir. Genel olarak çoğu telefonun şarj olurken alması gereken değer 1000’dir ama bu değişebilir. Benim telefonum Galaxy S3 ve programın sunduğu ve düzgün akım değerlerim 1000. Bu değerlerde yani Maximum ve Average değerlerinde 1000 yazıyorsa telefonunuz hızlı şarj olacaktır.
  • 3
  • Eğer bu ekrandaki gibi değerler değişken olursa yani 1000 değilde 800-700-600-400-200-100 gibi değerler telefonu şarjdan çıkarıp tekrar takın ve 1000 olmasını sağlayın veya tak çıkar yaparak yakaladığınız en yüksek değeri yakalamaya çalışın böylece telefon hızlı şarj olacaktır. Bu işlemi yaparken adaptörden faydalanırsanız daha iyi olur çünkü bilgisayarınız üzerinden şarj olurken 1000 değeri gelmesi pek mümkün değil.
  • Bu şekilde doğru değeri yakalayıp şarjda bırakınız. Biraz zahmetli olabilir ama şarja takıp geldiğinizde aa bu neden bu kadar az şarj olmuş veya olmamış demek zorunda kalmazsınız. Bu yöntem ile doğru akımla şarj edip bataryanızın ömrünüde uzatmış olursunuz. Eğer her defasında böyle uğraşmak istemiyorum derseniz telefonunuzu yetkili yerlerde usb şarj yerini değiştirmek için yollamanız gerekir.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

 

Programın İndirmek İçin Tıklayın

 

 

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı