2000₺ Sistem Toplama Rehberi

Yeni yıla girdik, girdik ama bellek fiyatları acayip şekilde uçmuş, 2133MHz 8 GB Bellek 359₺, gerçekten aşırı tuzlu fiyatlarla girdik. Dolar düştü ancak ekran kartları ve belleklerde düşüş yok. Aksine pahalı oluyorlar. Fiyatına göre en iyi parçaları sığdırdığımız sistemimiz tam olarak 2000₺’ye denk geliyor ve bu mükemmel bir rakam. Ancak bu sefer küçük bir değişiklik yapıyoruz: İşlemci ve ekran kartı AliExpress üzerinden. Umarım hoşunuza gider. Sözü fazla uzatmadan parçalarımıza geçelim 🙂

ASUS Expedition GeForce GTX 1050Ti


Ekran kartı olarak Nvidia’nın F/P segmentindeki 1050Ti çipsetinin ASUS tarafından yorumlanan Expedition 1050Ti ekran kartını bulunduruyoruz. İçinizde gümrükten geçer mi sıkıntısı oluşmasın, rahat rahat geçer 🙂

Adata Premier Series 8 GB


Piyasadaki en ucuz ve kaliteli bellek olan Adata Premier Series 8 GB’ı sistemimizde kullanıyoruz. Soğutucusu olmaması sizi endişelendirmesin.

ASRock H110M-DGS R3


ASRock’un en çok tercih edilen H110 modellerinden biri olan DGS R3, hem BIOS güncellemesi yapılı şekilde gönderiliyor, hem de son BIOS güncellemesi ile 2400MHz Bellek takabiliyorsunuz 🙂 Uygun fiyatıyla çok özellik sunan nadir H110 anakartlardan.

Seagate 1 TB 7200RPM


Düşük bütçeli bir sistem topluyoruz, SSD lüks kalır. 1 TB artık alt sınır haline geldi. Oyun, program vs. gibi işlerin rahatlıkla üstesinden gelebilecek Seagate Barracuda 1TB’ı sistemimizde konuk ediyoruz.

AeroCool GT 500W

Yanında F/P olan VX 500 güç kaynağıyla gelmesi, sıvı soğutma desteği gibi özellikleriyle AeroCool GT 500W’ı seçtik.

Intel Pentium G4600


Türkiye fiyatının tuzlu olması nedeniyle tercihimiz AliExpress üzerinden olacak. Neredeyse G4560’ın eski fiyatına geliyor. Performansı da gayet yeterli.

Geçelim F/P Sistemimizin Linklerine 🙂

İşlemci: https://goo.gl/ym74Wm
Anakart: https://goo.gl/XbUeEu
Harddisk: https://goo.gl/3c4hMT
Kasa: https://goo.gl/heb5JY
Bellek: https://goo.gl/tifhd9
Ekran Kartı: https://goo.gl/bL2rHb
İşlemci: https://goo.gl/bvsx5Y

Umarım beğenmişsinizdir 🙂

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı