iOS 9 İçin Jailbreak Yapımı

Apple her yeni sürüm çıkardığında artık Jailbreak yapılamayacak dese de her çıkardığı güncellemenin Jailbreak‘ı yakın zaman içerisinde çıkıyor. Bu seferki Jailbreak Pangu‘dan geldi. Apple her ne kadar tamamen engelledik vs desede Pangu inanmış ve başarmış durumda.

iOS 9 adına çıkmış tüm sürümleri kapsayan bu Jailbreak ayrıca iOS9 almış tüm telefonlarda da kullanılabiliyor. Ama şöyle bir kötü haber varki bu crackleme işlemi sadece Windows üzerinden yapılabiliyor.

 

Peki nasıl jailbreak yapacağız?

1- Öncelikle aracı indirmek için: Pangu 9 (v1.0.1) (veya Pangu resmi sayfasından sürüm kontrolü yaparak indirebilirsiniz)

2- Cihazımızın iTunes üzerinden yedeğini alalım.

3- Cihazımızdan iPhonu’mu Bul servisini kapatıyoruz. (Ayarlar → iCloud → iPhone’umu bul)

4- Touch ID ve Parola korumamızı kapatıyoruz.  (Ayarlar → Touch ID & Parola)

5- Kontrol merkezinden Uçak Modunu açıyoruz.

6- İndirdiğimiz programı açıyoruz ve Start butonuna basıyoruz.

7- Ardından (yedeği aldığınızı umarak) Already Backup butonuna basıyoruz.

8- Jailbreak yükleme işlemimiz başlamış oldu. %75 lerde cihazımızdan fotoğraf uygulamamıza erişim istiyor. Ana ekrana gelen Pangu uygulamasını açıp Accept butonuna dokunuyoruz.

9- Bilgisayar ekranımıza Already Jailbroken şeklinde ibare gelince işimiz bitmiş oluyor. Uçak modunukapatıp wifi’a bağladıkta sonra cydia‘yı açıyoruz o da kendini yükleyince işimiz bitiyor.

10- Tebrikler cihazınızı başarılı bir şekilde jailbreak’li oldu.

Bir önceki yazımız olan Backlink Nedir ve Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde backlink, backlink faydaları nelerdir ve backlink nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir