Facebook’da Sayfa Tasarımları Değişiyor

Bütün herkesin bildiği üzere dünyanın en büyük platformu olan , uzun süredir aynı olan profil sayfalarında artık yavaş yavaş tasarımda yapıyor. Yapılan bu değişiklikliği şuanda çoğu kişide geçerli olmasa da belirli bir kullanıcı kitlesinde test aşamasında olan bu yeni tasarıma bakıldığında eskiye göre daha modern ve sade bir arayüzü bulunuyor. Yapılan bu üzerinde girdiğiniz profilin profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı birlikte görünürken şimdi ise ayırmışlar.

Yenilenen bu arayüzde genel olarak üç bölümden oluşuyor. Profile girildiğinde ekranın sol tarafında sayfanın istediği tercih ettiği kategoriler bulunuyor. Sayfanın ortasında ise yine aynı şekilde yayın akışı ilerliyor. Profilin sol tarafında ise paylaşılan gönderiler ile ilgili öne çıkarılan içerikler ile arama gibi seçeneklerde bulunuyor. Değiştirilen bu yeni arayüzde tamamen daha modern bir tasarım ile karşımıza geldi.

Screenshot_2

Bir önceki yazımız olan Darbe Hikayeleri İçin İnternet Sitesi Kuruldu başlıklı makalemizde Darbe, Darbe girişimi ve Darbe hikayeni yaz hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir