Rehber

Yüz Tanıma Kilidiyle Telefon Kilidi Nasıl Açılır

Her gün piyasaya yeni telefonlar eklenmesiyle beraber telefonlara parmak izi okuyucusu gibi yeni yeni özellikler gelmeye başladı. Üst seviye telefonlarda güvenlik parmak izi okuyucusu ile sağlanıyorken, alt seviye telefonlarda yüz tanıma özelliğiyle güvenlik sağlanıyor. En düşük seviye telefonlar da bile yüz tanıma özelliği bulunmasına rağmen bu yöntem pek bilinmemekte. Belki sizin de  telefonunuzda bu özellik vardır da siz farketmemişsinizdir ? İsterseniz yüz tanıma özelliğini nasıl kullanacağımızı anlatmaya başlayalım.  Öncelikle belirtmeliyim ki :Güvenilen yüz kilidi kullanabilmek için ön kameranızın bu özelliği desteklemesi gerekir. Eğer ön kameranız bu özelliği destekliyorsa diğer adıma geçebiliriz.

  • İlk olarak telefonumuzun Ayarlar bölümüne girip, Güvenlik seçeneğine dokunuyoruz.42ecacc8-a7c9-4fab-81e1-06a3e325f059
  • Güvenlik seçeneğine girdikten sonra Ekran kilidi ve şifre menüsünü seçmemiz gerekiyor. Menüyü seçiyoruz. Önceki ekran kilidimiz veya şifremizi giriyoruz. Daha sonra Smart Lock seçeneklerinden “Yüz tanıma” seçeneğine dokunuyoruz. Daha sonra yüz tanıma kilidini açıp kurulumunu yapmaya başlıyoruz.

f079b214-bf40-43d0-af01-512e9d58821c

 

  • Talimatları okuyup “Devam” butonuna Basıyoruz. Bu yöntem aslında size benzeyen bir kişinin telefonunuzun kilidini açma olasılığını arttırıyor. Bir keresinde arkadaşımın telefonunu öylelikle açabilmiştim. Hayret edilecek bir durumdu fakat gerçekti 🙂

bab47079-9a0d-49eb-9256-bdf972419455

 

  • Ayarla butonuna dokunduktan sonra yüzünüzü telefona tanıtın. Yüzünüz iki kez tarandıktan sonra artık uzunca şifreler yazmaya gerek kalmadan telefonunuza girebileceksiniz.

DİPNOT: Bu özellik tabletlerde de bulunmaktadır.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı