Youtube

YouTube Trendler Listesinde İlginç Bir Olay Gerçekleşti

YouTube’un Trend sisteminde normal de liste de yer alan videolar en fazla 1 hafta kalabiliyor, fakat bugün YouTube Türkiye Trendler listesinde 1 aylık video tespit edildi. Video 6 Ekim tarihinde YouTube’a yüklenmiş fakat 18 ekim günü trendlerde 2. sırada yer aldığı görüldü. Haberin ekinde de gördüğünüz gibi İŞ Bankasının reklam videosu 1 ay geçmesine rağmen trend listesinde gözüküyor.

Durum üzerinden uzun bir süre geçmesinin ardından halen daha video trend listesinde sergilenmeye devam ediyor, video kaldırıldıktan sonra neler yaşanılacak çok merak ediyorum. Videolar ne kadar da 1. sırada kalsa 1 haftalık süre sonrası listeden çıkarılıyordu, bu video da bir site hatası yani bug ile bu listeye tekrar girmeyi başarmış. YouTube Trend algoritması zaten biraz problemli çalışmaktaydı bu sefer de 1 aylık videoyu sergilemesi daha da durumu ciddi bir düzeye getirdi.

Trend listesinde yabancı videolar, alakasız videolar, az izlenen videoların bulunmasından kullanıcılar hep şikayet etmekteydi, kısaca özetleyecek olursa YouTube’da hiç bir şey belli olmuyor her an, herhangi bir olay ile karşılaşırsanız şaşırmamanızı öneririm.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı