Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Youtube Seo Nasıl Yapılır? Youtube’da Daha Çok Nasıl İzlenmeye Ulaşılır?

Bu makaleyi okuyanlar arasında Seo’nun ne olduğunu bilmeyenler vardır. Bilmeyen kişiler için Seo’yu bir kaç cümle ile özetlemek isterim.

Seo Nedir ?

Seo  ” arama motoru optimizasyonu  demektir ”  Seo bizlere  makalelerimizin ve web sitelerimizin üst sıralarda görünmesini sağlar.

Youtube Seo Nedir ?

Youtube’da ki videolarınız üst sıralarda görünmesini sağlar. Youtube Seo sayesinde videolarınız ilgi ve alanlarına uyan insanlara ulaşır. Yani kaliteli izleyiciler videolarınızı izler diyelim. Alakasız insanlar videolarınızı izlemez. Benzer videolar arasında sizin videosunuz Youtube Seo sayesinde üst sırada görünür.

Youtube Seo Nasıl Yapılır ?

1-Kaliteli İçerik

İçeriğinizin kaliteli olması gerekiyor. Gelen izleyici sizin videonuzu izlerken ekrana kitlenmelidir. Bu şekilde sizin izlenme süreniz de artmış olacaktır. Bu sayede kendi kanalınızın reklamıı yapmış oluyorsunuz. Bu izlenme süreleri Youtube kanalınıza ciddi bir katkı yapacaktır.

2-Montaj ve Kurgu

Çektiğiniz videoyu montajlamadan Youtube kanalınıza koymamalısınız. İçeriğiniz kaliteli olsa bile görüntü ve ses kaliteli olmaz ise izleyici izlediği videodan zevk almaz ve sıkılabilir. Mesela video içindeki komik anların bazı yerlerini  fragman şeklinde videonuzun başına koyar iseniz,izleyiciyi meraklandırır ve videoyu sonuna kadar izlettirebilirsiniz.

3-Başlık

Başlığınızın video içeriği ile alakalı olması gerekiyor. Alakasız başlıklar koyarsanız insanlar aradığı içeriği kanalınızda bulamayabilir. Ayrıca başlığı izleyiciyi merak ettirecek şekilde koymanız gerekiyor.

4-Video Açıklaması

Video açıklaması bu işin kilit noktası diyebilirim. Başlığa koyduğunuz anahtar kelimeleri mutlaka video açıklamasına koymanız gerekiyor.

5-Etiketler

Youtube Seo’nun en can alıcı noktası etiketlerdir. İnsanlar senin videonu etiketlere göre aratırlar ve bulurlar. video içeriğine göre etiketler koymanız gerekiyor. Alakasız bir etiket koymamanız ve spam yapmamanız  bu işin kilit noktası. Spam etiket koyarsanız içeriğiniz Youtube arama motorunda ve arama motorunda gözükmez.

6-Video Kapak Resmi

Videolarınız da  kapak resmi her daim bulunmalıdır. Videonun içinden bir resim bulunacağına,sizin yüz fotoğrafınızın olduğu bir resim daha çok ilgi çeker ve tıklanır.

7-Kategoriler

Videonuzu doğru bir kategoride seçerseniz,videonuzu doğru insanlar izler. Alakasız insanlarla muhatap olmazsınız. Etiket ile kategoriyi doğru bir şekilde kullanırsanız çok iyi bir etkileşim yakalama olasılığınız vardır.

Son olarak da videolarınız sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız sizlerin yararına olacaktır.

Bu şekilde videolarınız daha çok izlenecektir.

Umarım yazım işinize yaramıştır.

 

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

En Çok Radyasyon Yayan 10 Telefon Açıklandı !

Sonraki İçerik

Steam’e KDV (VAT) Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler