MobilTeknoloji HaberleriYaşananlar

Youtube Mp3 Dönüştürücü Sitesi Kapanabilir

” Her gün Youtube’a milyonlarca kişi videolarını telefonlarına mp3 olarak indirmek için belirli sitelerden video dönüştürüyor.” Bu sitelerden biri olan YouTube-MP3.org kapanabilir.

YouTube-MP3.org bizlerin kurtarıcı diyebilirim. Videoları orada mp3 formatına dönüştürebiliyoruz. Bunun gibi birçok site var. Fakat en çok kullanılan site YouTube-MP3.org.

Merak eden arkadaşlar olabilir. Sizlere bu sitenin çalışma mantığına söyleyelim. Uğraşmaya gerek kalmıyor. Sadece çevireceğiniz videonun linkini kopyalıp YouTube-MP3.org sitesine yapıştıracaksınız ve dönüştür butonuna basıp, daha sonra ise indireceksiniz. İşte sitenin çalışma mantığı böyle.

Çok fazla uzatmadan asıl konuya geçelim.

YouTube-MP3.org sitesi yıllardı şarkı sahipleri ile davalık olmuştu. Bu davalardan biri ise sonuçlandı. Geçen yıl açılan dava birkaç gün öncesinde sonuçlandı. Çıkan sonuç biz kullanıcıları oldukça üzdü.

Mahkeme sonucuna göre sitenin alan adı ” RIAA’ya” devir edilecek.

Ayrıca telif haklarını ihlal eden bu sitenin tüm servisi yakın bir zamanda sonlandırılacak. Bana göre günden milyonlarca kullanıcısı olan sitenin kapatılması çok saçma.

Aslında sitenin kurucusu Philip Mateasanz için daha ağır kararlar çıkabilirdi. Fakat iki tarafın uzlaşması böyle sonuçların önüne geçmiş bulundu.

Ayrıca Philip Mateasanz karşı tarafa bir miktar para ödeyecek.

Site şuanda kullanılabilir durumda. Yakın zamanda kapatılacak gibi duruyor.

Üzülmeyin yakın bir zamanda bu sitenin alternatiflerinin olduğu bir yazı gelecek.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı