Teknoloji Haberleri

Youtube Çöktü Mü? 15 Mayıs 2020 Youtube Erişim Problemi

  Son bir kaç dakikada kullanıcılar “Youtube çöktü mü? Youtube’a neden giriş sağlayamıyorum? Youtube’da erişim problemi mi var? Youtub’a neden giremiyorum? Youtube’da sorun mu var?” sorularını internette aramaya başladı. Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmayan Youtube çöktü mü? Hep birlikte bakalım.

Youtube Çöktü Mü?

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitelerinden biri olan Youtube’da erişim sıkıntısı gerçekleşiyor. An itibari ile kullanıcılar Google’ın Youtube servisine erişmekte sorunlar çekiyor. Kullanıcılar ya sayfayı hiç göremiyor, ya da bir hata mesajı ile karşılaşıyorlar.

DownDector’de Hata Giriş Sayısı Yükselişte!

Kullanıcılar, 15 Mayıs 2020 saat 02.31 itibari ile Youtube’a erişmekte zorlanıyor. Gerçek zamanlı sorun ve kesinti izleme sitesi olan Downdector’e giriş sayısı son 24 saat içerisinde %99 oranda artmış bulunuyor.

Kullanıcılar Ana Sayfayı Göremiyor!

Öte yandan Youtube servislerine erişmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyor ve ana sayfayı göremiyor.

Öte yandan Google ve Youtube tarafından sorunun ne zaman çözüleceği ile ilgili bir açıklama gelmiş değil. Gelişmeleri bu makale içerisinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Youtube Nedir?

Youtube 15 Şubat 2005 tarihinde 3 eski Paypal çalışanı  Steve Chen, Chad Hurley, Jawed Karim tarafından kuruldu. Kısa bir süre içerisinde yüksek hedef kitlelerine ulaşıp popülerlik kazanan Youtube, Google tarafından 2016 yılında 1 milyar 650 milyon dolar’a satın alındı. Siteye kayıt olan herkes istediği şekilde kendi tarzlarına göre videolar yükleyebilmekte, insanlarla paylaşabilmektedir. Ayrıca siteye +18 yaş ve üzeri, şiddet, tehdit ve reklam gibi suç sayılabilecek videolar yüklenemiyor. Öte yandan her gün 65.000 video yüklenen Youtube’da 100 milyonun üzerinde video üzlenmesi gerçekleştiriliyor.

Sorun Düzeldi Mi?

Sorun Türkiye saati ile 02.46 civarında düzeldi. Öte yandan söz konusu sorun ile ilgili Youtube ve Google tarafından gelen bir açıklama bulunmuyor.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı