Teknoloji Haberleri

Yine Eriyen Bir Telefon: OnePlus One

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızda telefonlar daha fazla yer  tutmaya başladı ve gelişen teknolojiyle akıllı telefonlar çıktı. Şu zamanlarda en çok yaşanan akıllı telefon sorunu ise süphesiz telefonun yanması veya patlaması. Tabii ki bilinçli bir tüketici olursanız böyle şeyler sizin başınıza gelmez ama kesinlikle gelmiyecek diye bir şey yoktur. Evet konumuza gelicek olursak bu seferde şarjdayken bir telefon eridi. Bu seferki kurban ise OnePlus One marka telefon. Hindistanda yaşayan Ankur Dugar’ın başına geldi bu olay. Bu erime olayı OnePlus One‘ın ilk değil daha öncede buna benzer olaylar yaşamıştı.

OnePlus-One-unit-allegedly-explodes-while-charging

Ankur Dugar isimli tüketici her insan gibi gece yatarken telefonunu şarja koyuyor ve sabah yanık kokusuna uyanıyor. Yanık kokusunun nereden geldiğini takip ettiğindede telefonunun erimiş olduğunu görüyor. Bu durumu OnePlus‘a bildiren Ankur Dugar olumsuz bir yanıt almamış ve telefonun kendisine ait olduğunu kanıtladığında yenisini vereceklerini söylemişler.

oneplus_oneeridi

Aslında isterseniz 24 Saat şarjda dursun yinede patlamaz telefonlar çünkü batarya dolduktan sonra gelen şarjı reddediyor ve daha fazla akım gelmesini engelliyor. Bu durum ya batarya şişme olduysa belki onun hafif bir şekilde patlamasından olmuştur yada şarj aletinde bir kaçak olabilir. Bataryanın şişip hafif delinmesi durumunda batarya çok hızlı ve aşırı sıcak şekilde bir hava dışarı çıkartır ve bu herşeyi eritmeye yeter.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı