Teknoloji Haberleri

Yeni Nexus Telefonlar 29 Eylül’de Tanıtılacak

Bu sene çıkacak olan Nexus model telefonların LG ve Huawei den geleceklerini önceki haberlerimizde söylemiştik. Bugüne kadar sadece sızıntı bilgilerle ve görüntülerle size bu haberleri vermiştik ama artık kesin bilgiler mevcut. 29 Eylülde Google tarafından düzenlenecek bir etkinlikte kesin olarak tanıtılacak. Peki bu çıkacak olan telefonların model isimleri ne olacak derseniz Huawei‘nin çıkaracağı telefonun adı Nexus 5X olurken LG‘nin çıkaracağı telefonsa Nexus 6P ismine sahip olacak.

 

Bugüne kadar girdiğimiz haberlerdeki bilgileri göz önüne alacak olursak Nexus 5X5.2” Full HD IPS LCD ekran, 12.3MP arka kamera, 5MP ön kamera, 16/32 GB depolama, 3 GB RAM, Snapdragon 808 işlemci, parmak izi okuyucu ve 2700 mAh bataryaya sahip olacak.

 

Diğer yandan Nexus 6P ise 5.7” Quad HD ekrana, Snapdragon 810 işlemciye, 12MP arka ve 8MP ön kameraya, 32GB depolama alanı ve 3GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Özellikleri kesin değil ancak kesin olan bir şey var ki ülkemiz açısından son derece önemli. LG ve Huawei etkin olarak bu pazarda bulunuyor, yani iki cihazda Türkiye’ye gelecek.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı