Windows 10’un Başlat Menüsü Reklamları İki Katına Çıkacak

Microsoft şirketinin Windows işletim sisteminde bulunan Başlat menüsü Windows 8 işletim sisteminde olmasa da kullanıcıların tepkilerinden sonra Windows 10‘da tekrar başlat menüsü geri geldi. Ancak kullanıcıların bir konuda şikayetçi oldukları bir konu daha var. O da Windows 10 Başlat menüsünde ki reklamlar. Kullanıcılar Windows 10 Başlat menüsünde ki reklamlardan oldukça fazlaca şikayetçiler.

Microsoft, Windows 10 Başlat menüsünde uygulama mağazasında ki uygulamalarının reklamlarını yapıyordu. Ancak Microsoft kullanıcılarının tepkilerine aldırış etmeden reklamları daha da fazlalaştıracağı duyurusunu aldık. Microsoft, Windows 10 güncelleme planlarında, güncelleme ile birlikte reklam sayılarının 2 katına çıkacağı belirtiliyor. Yani, 5 olan reklam sayısı 10’a çıkartılacak. Güncelleme ise 31 Temmuz‘da gelmesi bekleniyor.

Windows 10 ile bir kaç duyuru daha yapalım eğer, Windows 10‘a ücretsiz geçmek istiyorsanız biraz elinizi çabuk tutmanı gerekiyor. 31 Temmuz’da Windows 10‘a geçiş tarihinin son günü. Eğer geç kalırsanız Windows 10‘a geçmek için 119 dolar ödemek zorunda kalacaksınız.

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı