Yazılım

Windows 10 güncellemesi bilgisayarlara otomatik yüklenecek!

2016 yılından itibaren Windows 7 ve Windows 8 bilgisayarlar otomatik olarak Windows 10 güncellemesini alabilecek. Microsoft, bu yılın başlarında, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına yönelik, bilgisayarlarını ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini işletim alabilecekleri bir rezervasyon sistemini kullanıma sunmuştu.

Söz konusu uygulama 110 milyon cihazdan daha fazlasının Windows 10’a geçiş yapmasını sağlayarak büyük bir başarı elde etmişti. Microsoft, bununla da yetinmeyerek mevcut diğer bilgisayarların söz konusu güncellemeyi alması konusunda yeni adımlar atmaya hazırlandığını duyurdu. Microsoft, bu doğrultuda önümüzdeki yılın başlarından itibaren, Windows 10 güncellemesini, kendi Windows Update sistemi içerisinde “tavsiye edilen güncelleme” olarak yeniden kategorize edeceğini açıkladı. Bu da, Windows 10 güncelleme sürecinin binlerce bilgisayar üzerinde otomatik olarak indirilip başlatılabilecği anlamına geliyor.

Microsoft’un Windows cihazlar müdürü Terry Myerson, konuyla ilgili The Verge’e yaptığı açıklamada, “Bir kullanıcının Windows 10’u yüklemek için bir tercihe sahip olacağını” söyledi.

Gelişmeleri yakın zamanda hep birlikte göreceğiz 🙂

Etiketler

Yunus Emre Baran

Sosyal Medya Uzmanı , Web - Grafik Tasarımcısı , Tekneloji.net Yazarı , Radyosu Uzmanı , THK Adayı . . . Blue Way Media Kurucusu , IOS - APPLE Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı