Yazılım

Windows 10 Gümgür Gümbür Geliyor !

Microsoft’un ısrarla geçmemiz için zorladığı işletim sistemi Windows 10 oldukça hızlı gelişim gösteriyor.Yoğun bildirim baskısıyla kullanıcılara “yeter artık geçeyimde kurtulayım” baskısı yaratan şirketin amaçlarına hızlı bir şekilde ulaştığını görüyoruz.2016 itibariyle %10 luk pazarpayına ulaşan Windows 10 yükselişini devam ettiriyor.Efsane olan Windows XP’ninde uzatmalara oynadığını ve kullanım oranının gün geçtikçe gerilediğini belirtelim.

Microsoft pazar payında kendi işletim sistemleriyle bir rekabet içerisinde bulunuyor.Tabi ki bunun bir sebebi var..Gün geçtikçe eskiyen işletim sistemlerine desteğini kesen şirket Windows 8’e bile yakın zamanda destek vermeyecek.Kullanılan işletim sistemleri arasında Microsoft, toplamda %80 i geçkin bir pazar payına sahip.

Şuan lider Windows 7 ve tüm pazarın yarısına sahip.Windows 7’de hızlı düşüşünü devam ettiriyor.Bunun sebebide tabiki Windows 10 oluyor.

Listemize Göre…

  1. Windows 7
  2. Windows 10
  3. Windows 8.1
  4. Windows XP (babaaa)

Etiketler

Şevket Narin

Beklentileri sürekli düşük tutan, kişisel gelişime önem veren, kuralları olan ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışan sıradan bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı